| MariaDm123 a întrebat:

Nu mai pot de durere. Vreau sa va spun ca am avut un act sexual cu iubitul meu și nu a fost o poziție sa zici ca a fost penetrare adânca, dar spre sfârșitul actului am simțit o durere ca un junghi in parte dreapta sub burta! Apoi am stat in pat și m-a lăsat nu mai ma durea așa rau, când m-am dus sa urinez nu mai puteam sa ma mișc, aveam o durere groaznica de la sub burta spre bazin și încă ma doare de mor, nu ma pot mișca, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Are ce sa fie; tu sa fii atenta si la orice semn ca e ceva grav, repede la spital la camera de garda. Dar deocamdata, sa speram ca trece. Daca se rupea ceva, peretele vaginal, ma gandesc ca era hemoragie. Oricum, fii atenta.

| dannyel86 a răspuns:

"Trebuie să mergi urgent la doctor dacă
Dispareunia este însoţită de:
• Febră mare (peste 38, 3°C);
• Frisoane;
• Durere severă;
• Dureri abdominale, pelvine sau în porţiunea inferioară a spatelui;
• Tahicardie (accelerarea frecvenţei cardiace).

https://www.csid.ro/......l-11236997

https://doc.ro/totul-despre-menopauza/durerea-contact-sexual-boli

| brokxy a răspuns:

Du-te la genecolog e cel mai bine. El stie cel mai sigur noi nu putem stii ca nu suntem doctori

| sanboss a răspuns:

Penetrare adanca