| Radandam a întrebat:

Nu mai stiu sigur daca am luat de dimineata o pastila doreta 325 mg si am luat totusi, imi este sa nu fi luat 2 pastile la scurt timp sa nu fi respectat orele, imi e frica ca pot pati ceva...voi ce credeti? Pe prospect scrie ca poti pana la 8 pastile pe zi, adica 2600 mg de paracetamol, ma gandesc ca nu e chiar asa tare si nu pot muri...Voi ce credeti? Vi s-a intamplat sa nu stiti daca ati luat o pastila de dimineata si totusi sa luati gen la risc? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu mori, probabil doar vei experimenta efectele adverse.
PS: Si la doreta ati ajuns? laughing

| biancaebar a răspuns:

Nu, nu o sa se întâmple nimic grav. Poți sa stai fără griji! happy