| Girly97 a întrebat:

Nu mai suport! Nasul imi este aproape constant infundat! Am fost anul trecut de 3-4 ori la medicul ORList sa imi dea o reteta de antihistaminice si spray-uri cu corticosteroizi pentru a-mi controla rinita alergica. Acum momentan folosesc apa de mare cu eucalipt. Dar voi cum tineti sub control rinita alergica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Am dat pisica unui prieten,am perna si saltea antialergica,praful este curatat sistematic,am aruncat vechiturile sau le-am dus in alta parte, carti vechi, mobila veche, haine etc.
Si am luat ceva bilute homeopate.Ca sa-si faca efectul am renuntat la cafea, alimente picante, ciocolata, si inca cateva chestii pe care nu mi le mai amintesc.au trecut cativa ani de atunci si nu am mai avut probleme.

| Girly97 explică (pentru Digikey):

Complet exclus! Nu am de gand sa renunt la cainele familiei pe care il avem de aproape 8 ani doar din cauza asta! In plus, problemele mele au aparut inainte sa il avem! Exclus!

| Digikey a răspuns:

Ai dreptate.Cainele sa se simta bine, ai tai oricum s-au obisnuit sa te vada cu sprayul cu cortizon si ca vorbesti pe nas.

| Girly97 explică (pentru Digikey):

Cainele este cel mai bun prieten al omului. Repet ca problemele au aparut INAINTE sa il gasim si sa il tinem la noi!

| Digikey a răspuns (pentru Girly97):

Si ce daca au aparut inainte? Nu o sa-ti treaca in veci daca ai caine in casa.

| Panamax a răspuns (pentru Girly97):

Cumva cel mai bun prieten al tau?
l-ai invatat sa faca chestii interesante?

rolling on the floor