| BogdanMo a întrebat:

Nu pot face sport din cauza vazului, am 16 ani. Sugestii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Baftă! (la dat punmi nu la încasatlaughing)

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da, dar exercitii fizice poti face. Daca poti vedea sa scrii, atunci esti apt si pentru jogging, pentru a alerga pe stadion in spatiul destinat alergarii.

| alina2k18 a răspuns:

Lentile contact pentru zilele cand faci sport si in rest ochelari.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da-ne mai multe detalii

| teo530 a răspuns:

Te referi că nu vezi fără ochelari? Îţi poţi pune lentile de contact. Nu vezi departe? Cred că poţi face şi fără ochelari chiar dacă nu vezi prea clar.

| Edmonds2342 a răspuns:

Ia-ți ochelari

| Ivy86 a răspuns:

Asa de rau vezi? Ce dioptrii ai și ce sport faci de te incomodeaza ochelarii?

| BogdanMo explică:

Vreau sa ma apuc de kickboxing am -3 dioptrie, ieri am jucat basket pe noapte si nu vedeam nimic

| teo530 a răspuns (pentru BogdanMo):

Înţeleg. Cum am zis deja lentile sau ochelari altceva nu ştiu.

| BogdanMo explică (pentru teo530):

Cu siguranta nu pot face nimic cu ochelarii la Kickboxing, poate la antrenamente cu lentile.dar nu stiu cred ca o sa incerc, deocamdată vreau sa merg la sala

| teo530 a răspuns (pentru BogdanMo):

Baftă! (la dat punmi nu la încasatlaughing)