| anonim_4396 a întrebat:

Nu reusesc nici cum sa dorm :/
Am luat un timp somnifere (cam 4 luni) dar pe la sfarsit nu reuseam sa dorm nici cu alea. Am o alimentatie destul de echilibrata, nu beau cola, cafea deloc, mananc fructe, iau vitamine, nu ma joc pana noaptea tarziu pe calculator.
Ma pun in pat si stau...si meditez, incerc sa nu ma gandesc la nimic, dar pana la urma si facand asta..ma gandesc..la nimic! :O Aiurea.
In ultimul timp tot pe la 4 dimineata ma culc(Cu greu), adorm si incep sa am tot felul de vise aiurea, ba ca mor, ba ca ma injunghie ceva individ, ba ca fac accident, ba ca fug de o gramada de persoane si nu reusesc sa fug repede, fug cu incetinitorul si pana la urma sunt prins si ma trezesc..ma uit la ceas, mi se pare c-am dormit 10 ani... e ORA 03:00. Am dormit o ora.iar imi ia o ora sa adorm, iar visez ceva aiurea si ma trezesc.
Ce naiba sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eusicumine_4355 a răspuns:

Te-ai uitat la prea multe filme,trebuie sa separi realitatea de imaginatie. Duci lipsa de incredere de sine, sfatul meu e sa lasi filmele o perioada, sau dormi cu lumina aprinsa daca ti-e frica, pune pc-ul la stins cu un film(de preferabil twilight, am adormit de 5 ori la el, si pana in prezent nu am reusit sa-l vad pana la capat).Nu stiu, povestea cu emily rose o fost doar un film, inspirat sau nu pe fapte reale tu va trebuii sa-ti invingi temerile intr-un fel sau altul.Nu te omoara nimeni in somn, si daca o face ai dat ortu' popii fara sa simti nimica, parerea mea e ca ai luat prea in serios ora 3:00.Alt sfat e sa iti iei inima in dinti, sa fii sincer si sa-i povestesti despre asta unei persoane apropriate, e un inceput.Multa bafta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce vrei sa dormi daca nu-ti vine? numai pentru ca toti dorm...asta nu-i 1 motiv-stai asa ca stai bine si noaptea ai si liniste daca vrei sa faci ceva! sau poti sa-ti iei un serviciu de noapte, ca toti fug de asa ceva

| frikk a răspuns:

Eu de mic copil sunt in aceeasi situatie.stau prost cu somnu. nu prea e ceva de facut.dar iti recomand sa nu mai ei somnifere ca va fi fara rostwinking

| Shatteredx a răspuns (pentru frikk):

Nu mai iau somnifere de 2 luni. Am incercat sa nu dorm 24 de ore, poate mi-a veni somnul...dar am mai dus o zi intreaga fara sa casc sau fara sa simt oboseala..parca-s ceva SUPERHUMAN big grin

| frikk a răspuns (pentru Shatteredx):

Mai exact biblia ne numesc ceva foarte speciali.ca se spune ca nici cel de sus nu prea doarmewinking e greu acum ca apoi pentru cei ce dorm bine prea bine o sa treaca in locul nostru si noi in locul lorwinking la ei va fi etern la noi doar temporar.stai calm si nu lasa nervi sa te invinga love struck