| wannabe a întrebat:

Nu se mai gasesc materiale de calitate sau medicii dentisti folosesc de cele mai multe ori materiale de calitate inferioara pentru ca sa revii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu e interesul medicului sa te intorci la el cu o lucrare de-a lui care s-a stricat dupa 2 zile, pentru ca trebuie sa o refaca GRATUIT... Inainte de orice interventie stomatologica intreaba si tu "Cata garantie are plomba asta?" trebuie sa iti dea cel putin un an iar daca in decurs de un an se strica trebuie sa ti-o refaca gratuit. Daca nu ofera garantie mergi la alt stomatolog.
Multa sanatate.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Banii vorbesc!
Mai ales cand esti cu gura cascata...

| PeFuga a răspuns:

Se găsesc materiale de foarte buna calitate, dar reușita tratamentului tine si de alti factori. Daca tu iti faci o plomba si apoi te duci sa desfaci sticle de bere cu dintii sau spargi nuci, e clar ca o sa cada sau o sa se rupă din plomba, daca nu cumva si din dintele natural. Dentistul iti spune cand pleci de la el sa eviti alimente dure, lipicioase, si sa nu faci nimic din ce nu ai face cu dintii naturali. Te avertizeaza ca o anumita lucrare este mai putin stabila si ca necesita atentie mai mare. Dar oamenii ignora asta si apoi spun ca e vina dentistului. Nu, detistul nu are interesul sa consume materiale aiurea pe un prost care nu respecta indicațiile.

| Fumiko a răspuns:

De gasit trebuie sa se gaseasca, si mai mult ca sigur folosesc cele de calitate mai slaba pentru a te reintoarce la ei, eu inca nu am patit si nici nu vreau sa patesc.