| UserName250000 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac. Am fost pana acum la vreo 5 dermatologi, toti fiind foarte buni si matreata nu vrea sa dispara. Ba din contra, tratamentul care a functionat la altii imi inrautateste matreata tot mai mult desi eu il folosesc corect. Am incercat toate tratamentele posibile. Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Incearca ketoconazol 2% si eu am avut si cu asta am scapst
E cel mai puternic anti fungic
Se gaseste sub numele de Seboderm

| UserName250000 explică (pentru Donsavas):

Asta mi-a dat-o si nu si-a facut efectul...mi-a dat mai multa matreata

| Donsavas a răspuns (pentru UserName250000):

Incearca sampon cu seleniu de la Vichy

| UserName250000 explică (pentru Donsavas):

Si pe asta l-am incercat dar tot la fel, mi-a aparut din ce in ce mai multa

| Donsavas a răspuns (pentru UserName250000):

Sunt atatea variante, daca nu le incerci n ai de unde stii. Scrie mi in privat daca vrei mai multe.

| Andresso a răspuns:

Cauta sapun de casa de la țărani, e cel mai bun săpun, te scapa si de cosurile de pe fata si de tot. Nu credeam asta pana nu l-am folosit.

| ValentinGabi a răspuns:

Încearcă să te spelii cu apă de ploaie sau cu sare de lămâie cu puțin oțet puse în apă

| UserName250000 explică (pentru ValentinGabi):

Am incercat si asta si nu functioneaza