| Andreasx a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, mama mea are o tuse de vreo 2 luni si ceva, a facut analize peste analize si nu au gasit-o cu nimic, pana cand marti a facut un atac cerebral.Medicii spun ca inca nu stiu ce are desi i-au facut rmn,au zis ca poate fi o pata de sange,un vas spart, sau tumora.O mai tin sub tratament o saptamana apoi e posibil sa stea acasa sub tratament nu in spital, si sa revina apoi pentru rmn.Problema e ca ma gandesc sa nu fie aceasta tuse cronica si uscata, din cauza a ceea ce are la cap...Simptome de reflux gastroesofagian nu are iar la inima, plamani si orl nu are nimic.I-am luat sirop de tuse naturist, capsule de inghitit dar nu ii trece.Nu stiu ce sa mai fac. Vreun sirop f bun care stiti ca e bun? poate ce am luat nu e prea bun desi asta mi-a dat farmacista.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Medici vor sti ce sa ii faca si prescrie.Tu nu ai nici o putere deoarece nu ai studi de specialitate chiar daca iti inteleg ingrijorarea nu poti sa ii dai tratament dupa ureche

| Andreasx explică (pentru Freya1):

Ea este internata in spital la neurochirurgie, i-am zis medicului neurochirurg si a zis sa ii iau ceva de la farmacie.

| Andreasx explică (pentru Freya1):

El nu mi-a prescris nimic.

| Freya1 a răspuns (pentru Andreasx):

Pai atunci nu stiu de ce ti-a zis sa ii iei ceva. Daca nu ii iei ce ii trebuie? intreba-l mai exact ce sau pentru ce

| Caro34 a răspuns:

Vorbeste cu el sa ii faca o trimitere pentru un test pentru lactoza si gluten. Se prea poate sa aiba intoleranta la gluten si lactoza fiindca astea dau tuse de fiecare data cand sunt inghitite produse care le contin. Testul e simplu si nu doare nimic, doar ii da ceva sa bea insa stie macar ce are... Ar fi bine sa ceara si parerea altui medic; acolo mai este ceva ce este sarit cu privirea! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Imi pare rau pentru ceea ce se intampla cu mama ta!
Vorbeste cu doctorul si spune-i sa iti recomande un supliment. Nu stiu ce sa zic, mi se pare si indiferenta din partea medicului, din moment ce ti-a zis,, sa ii iei ceva de la farmacie``. Ceva pentru ce?
Ar trebui sa vorbesti cu doctorul sa iti recomande ceva sau asteapta pana termina tratamentul si repeta rmn-ul.
Nu poti stii ce sa cumperi daca nu stii ce trebuie sa tratezi.
Multa sanatate!