| Marck94 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, sunt racit de o saptamana, am luat sirop si pastile dar nu prea mi-a trecut si tusesc tare, ma tem sa nu fie ceva la plamani. Cine a mai patit asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Eu am patit una nasoala, am fost racit acum 1 an si ceva cam rau, tuseam sec de ma dureau coastele, am luat la medicamente la greu, imi trecuse raceala dar tusea nu,, tusisem din decembrie pana prin februarie, fara semne de ameliorare,, deja ma gandeam ca sunt grav bolnav si ma pregatesc de ce e mai rau, dar nu mi-am pierdut speranta si am continuat cu tratamente, si intr-un final ma facusem bine, la doctor nu m-am dus, aia a fost greseala mea,, am zis ca trece de la sine...dar m-a chinuit o vreme.

| alina2k18 a răspuns:

Si eu am avut o raceala cu tot tratamentul dupa 4 zile eram mai rau :o Am tusit si eu de ma pi$am pe mine, ma durea abdomenul de parca facusem 10ore sala in 3 zile... noaptea nu mai zic ce pateam si cat de tare ma ustura gatul...
Eu am fost la medicul de familie pentru ca nu mai puteam, ma inecam de la tuse, aveam traheo bronsita, mi-a dat antibiotic 7 zile si inca ceva, abia dupa 3 zile de tratament eram mai ok.
Cand m-a ascultat la plamani s-a speriat si dr laughing)
Deci du-te la drwinking
Siropul daca e pentru tuse seaca/uscata si tu nu ai seaca iti face si mai rau.

| Delotto_Ronny_1989 a răspuns:

Eu dar pentru o luna si o saptamana, am stat mult in spital, du-te la medic daca trece de 2 saptamani