| RoxanaGhost a întrebat:

Nu știu cum naiba să o spun fără să râdă cineva de mine, mi-e si rușine sa întreb, dar...Am observat de ceva timp că mi se cam micsorează sânii fără să slăbesc,adică nu observ vreo schimbare la coapse de exemplu sau gambe,brațe, față, etc...
Doar am impresia că sânii mi s-au micșorat vizibil.Este posibil așa ceva și dacă da, care e motivul? Îmi cer mii de scuze dacă am pus întrebarea la categoria greșită.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Ai nascut? Ai fist insarcinata? Ai facut avort?

Simti ca o piatra cand ii strang ca o nuca ca un ou de baebat ca un gogoloi?

1 vasta, hormonii daca ai fost gravuda, asa se intampla la toate femeile mai ales cele ce manaca porc si pâine si nu fac sport.
E ceva norma
Mergi si fa un test papa nicolau

Iti ia secretii din vagin
Se uita cu o pailnie

Te palpeaza
Iti face o ecografie la vagin
Iri face o radiografie ecografiie rezonanta la sani

Si pana la urna iti spune sa o faci mai des ca nu ai ninic in afara de prea multi hormoni ne eliberati si gata ti-a luat banul si un sut un fund sa prinzi viteza
Urmatorul la rand

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ești sigură? Poate că e doar o iluzie.
Mai bine consultă un endocrinolog,, dacă vrei să vezi despre ce e vorba.

"mi se cam micsorează sânii fără să slăbesc"
Dar de îngrășat, te-ai îngrășat? Fiindcă se depun grăsimi pe alocuri, prin jurul lor si îți dau impresia de micșorare.

| RoxanaGhost explică (pentru floresdemayo):

Sincer nici nu m-am îngrășat.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Sa stii ca si mie mi s-a intamplat asta... Eu am o constitutie de tip "slab", mananc cat vreau fara sa depun pe mine nimic.
Am avut o perioada in care s-au marit sanii brusc, s-au dublat, in cateva zile, bineinteles, avand dureri din aceasta cauza de marire brusca, insa apoi dupa o perioada au redevenit la cum erau.
Deocamdata nu am consultat niciun medic in aceste privinte, desii imi doresc sa fac o schimbare si in cazul constitutiei mele, sa am mai multe kilograme.
Cred ca in cazul meu, daca mananc mai mult, sanii sunt putin mai maricei.
Stau si eu aici la rand, sa vad raspunsurile celorlalti membrii.

| Sonia822 a răspuns:

La 5 zile dupa finalizarea menstrei sanii au cea mai mica forma. Vor fi asa cateva zile, vor mai creste putin ulterior si va ramane constanta forma, si se vor mari cu fix 10 zile inaintea menstrei, umflandu-se progresiv

| Dana2103 a răspuns:

Iei anticonceptionale?

| CORONAVIRUS a răspuns:

Mai poate exista și varianta sa ai niște probleme, pot fi hormonale, poți sa te duci și la medic

| Ionut121208 a răspuns:

Pai, depinde de vârstă, dacă ești la sfârșitul pubertății, atunci e normal, dacă ai peste 18 ani, ar trebui sa mergi la un medic

| nknejjnfj a răspuns:

Daca esti in cresteree posibil cand te dezvolti sa ti se micsoreze ptc o sa iti "pice" adica ti se lasa in jos