| Streetboy a întrebat:

Nu stiu cum si cand m-am ranit la gura, am vazut ca parca s-ar fi spart o vena sau nu stiu, dar ma doare "vena". In partea aia dunga sau vena... ii asa mai umflat... fata nu numai "vena". Ce poate fi? Ii boala? cum se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoru a răspuns:

Daca nu dispare in 5-6 zile mergi la medic. va trebui sa iei antibiotice locale (nu iti zic ce anume ca nu trebuie sa le iei inca). Ferestete de alimentele sarate si acre. daca nu dispare problema in timpul asta revino cu un mesg.