| curiosul122 a întrebat:

Nu stiu de ce, insa ma uitam in oglinda si am observat ca limba nu este roz, adica pot zice ca este putin decolorata si are niste pete albe inceput de la mijlocul limbii pana spre gat, ce pot face? Nu am probleme la inghitire sau ceva de genu, insa limba mea simt ca nu este asa cum ar trebui sa fie. Cui fel de medic poate sa ma consulte? Am 12 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ai absolut nimic!
Toti avem o hartă misterioasă.winking

| Sophieka a răspuns:

Buna

Daca nu ai consumat ceva anume care sa iti provoace aceste "leziuni" atunci maine mergi la medicul de familie care te va consulta si daca este necesar, iti va da trimitere la un medic specialist.
Deocamdata in seara aceasta nu poti face nimic. Doar igienizeaza-te normal ca de obicei si vezi maine situatia.

| curiosul122 explică:

Update: am un fel e crapaturi pe limba si niste bubite mici, ce pot face?