| eva_2950 a întrebat:

Numele acestui site este"Toti pentru unu", hai sa dovedim ca suntem toti pentru. unu ajutandu-l pe Andrei Dalban un tanar in varsta de 27 de ani care sufera de cancer si singura lui sansa de a trai este sa stranga 30000 euro pentru. a pleca in strainatate la tratament pentru.ca Romania nu dispune de aparatura medicala necesara. Iata ce spune Andrei pe blogul lui:"Eu sunt Andrei. Am 27 de ani şi mi se spune că mai am de trăit o lună. Adică 31 de zile. Asta înseamnă 744 de ore. Boala mea are un nume simplu: cancer. Dar ce se întâmplă cu mine din cauza ei nu este aşa de simplu. Ca să pot să mai trăiesc chiar şi o zi în plus, în fiecare oră din restul vieţii mele trebuie să strâng 130 lei. La un calcul simplu, atâta costă viaţa mea", aşa scrie pe blogul (www.andrei-dalban.ro.) său Andrei.
Hai sa donam o suma cat de mica, suma care nici nu ne va imbogatii daca decidem sa nu o donam, dar nici nu ne va saracii in caz ca donam pentru.Andrei,dar pentru el aceasta suma mica inseamna clar diferenta intre a trai sau a muri.
Pentru mai multe info., dar si pentru. a putea vedea certificatele medicale ale lui Andrei tastaaza pe google:Andrei Dalban Vreau viata
Donaţiile se pot face în contul :
RO38CECEB20002RON0002656, deschis la CEC BANK, beneficiar DALBAN ANDREI IOAN, CNP 1830214410031, moneda RON.
Sau 5 euro la numărul 0900 900 600
- accesabil numai în reţea Romtelecom

Va multumesc din suflet si va doresc multa sanatate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| byanka14 a răspuns:

Intrucat Andrei este tanar si mai are multe de facut in viata v-as recomanda sa incercati sa cititi si cartea lui Bill Henderson: Cancer free, mai ales capitolul 5 care cred ca va va da mai multe idei de tratamente alternative care functioneaza cu siguranta. Tot ce va pot spune este ca multe persoane s-au vindecat cu aceste tratamente, dar o sa cititi cu ochii dumneavoastra. Multa sanatate! http://www.beating-cancer-gently.com/ Si o sa incerc sa donez cat am cu putinta, daca acest baiat are nevoie de o noua viata. Noi TPU eu putem cumpara!