| Ionuț1991Andrei a întrebat:

O dieta de buget și din care sa slăbești? Am ținut asa un regim, mâncam mai sănătos, am slăbit 6 kg dar nu am idei de mâncare. O dieta în care sa am direct o masa adică sa fie numele mâncării. Dar sa știu sigur dacă slăbesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Devilkamikaze a răspuns:

Ketoza. Este un regim alimentar foarte simplu, in mare parte tot ce faci este sa nu mananci carbohidrati. Te sfatuiesc sa te documentezi mai intai inainte de asta. Tinand un deficit caloric, urmand regimul ketogenic si facand sport zilnic am reusit sa dau jos 25 de kilograme in aproximativ 6 luni, oricine poate sa o faca. Multa sanatate si numai bine!

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa mananci supe la plic si apa din bidon. Vezi cum slabesti bine intr-o luna

| Ionuț1991Andrei explică (pentru mgtow):

Da, mănânci azi mori mâine. O sa caut eu, mulțumesc de răspuns.

| Celcestietot a răspuns:

Du-te la un nutritionist, ca dupa cum scrie :

,, Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de buget, ca nu ai mentionat suma, iar o dietă adevarata ti o va recomanda un medic nu noi, un nutriționist, mergi la el. O mincare numele ei, o shaorma mare de vită vă rog, cu detoate.

| Ionuț1991Andrei explică (pentru anonim_4396):

Eu nu am luat pe nimeni la mișto dar înainte am vorbit cu un culturist, ma mai ajuta el. În fine, mulțumesc. A da și nu mănânc fast food!

Răspuns utilizator avertizat
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Salată, fructe, legume.

Răspuns utilizator avertizat
| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru XKronstadt):

Nu, dar cam slăbit la tărtăcuță ești vrei să zici ca fructele și legumele nu te ajută sau cum?

| Ionuț1991Andrei explică (pentru RazvanLegendaVie):

Sa îți zic ceva, eu mănânc fructe și legume dar nu cred ca nu ai nevoie de proteină sau altele. Documentează te înainte. Ca daca mănânci doar fructe și legume nu te ajuta ca e înfometare. Teoretic mănânci puțin ca ce sa faci. Mănânci doar broccoli și de astea? O sa vad eu ce pot manca. Mulțumesc pentru răspunsul acordat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RazvanLegendaVie):

O prostie, cand cineva iti spune sa mananci "fructe si legume" ca o moara stricata e COMPLET PARALEL.

In primul rand: mai putine fructe, chiar spre zero, ca au fructoza.
In al doilea rand: proteinele (cele mai importante) si grasimile sanatoase, unde sunt? In salate si legume? laughing)))