| Mario1994 a întrebat:

O înghețată cu fără zahăr îngrașă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Bună! Zahărul în sine nu îngrașă, ci cantitatea. Degeaba mănânci înghețată fără zahăr dacă mănânci o caserolă deodată. Surplusul caloric e cel care influențează greutatea.

| RxTx a răspuns:

Dacă are untură de vacă pusă în loc de unt
dacă are si unt
ingrașă

Ia du-te tu la mașinile de înghețată si vezi dacă cumva conține ceva natural, mie mi-se pare că la o găleată de apă toarnă dintr-o pastă exact ca și pasta de dinți un gel transparent si gata se transformă apa aia in soluția aceea care este pusă în mașina de inghețată

ia mergi așa la mișto și angajeazăte la o fabrică de înghețată și spune-ne și nouă cât la sută este untură de vacă si cât la sută este lapte sau unt din ceea ce spun ei pe etichetă că ar fi unt că eu sunt tare curios!

| Mario1994 explică (pentru RxTx):

Alte minciuni din partea ta!

| RxTx a răspuns (pentru Mario1994):

Ce miniciuni!? ia o inghețată și citește eticheta ei si vei vedea că scrie grăsimi vegetale animale E-uri cât cuprinde omogenizatori afânători coloranți lapte zer si unt

| RxTx a răspuns:

O SINGURĂ INGHEȚATĂ NU ÎNGRAȘĂ SIGUR chiar dacă are zahăr si nici un pahar de suc nu ingrasa
dar o înghețată + o bere + 4 hotdog + 1 mic + o shaorma + incă o inghețată + incă o cutie de cola + măncarea normală de zi cu zi + ++++++++++++++++++++++++++++++++++
se strâng una câte una

| RAY a răspuns:

Absolut nimic nu îngrașă, de exemplu am o idee, Sâmbăta, duminica nu consumi nimic =3000 de calorii pe minus, împarte 3000 in 5 zile =600 de calorii per zi in plus, rata mea metabolica 1600 plus 300 calori mers pe jos, 1900 de calorii + 600 =2500 de calorii, Sâmbăta, duminica stau pe tik tok beau un ceai -de vineri seara pana luni dimineața

| RAY a răspuns:

Zaharul nu este rau, daca sportivul care e campion mondial nu consuma energie free =nu putea inota atat de repede, sportul tip sprint este necesar energie la maxima miere sau cv ca zaharul, mers pe jos consumi cartofi fierti

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu,nu îngrașă. Organismul uman nu funcționează, nu se comportă precum o ladă în care arunci ceva.Organismul uman este o "mașinărie" perfectă și complexă, însă nu de toți înțeles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una de 50 de grame nu.
Dar sa aiba mai mult atunci ingrasa.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

La cornet ma refer

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Păi cat de mare sa fie cornetu' ca sa ingrase?
Abia daca are cateva grame acolo.
Totusi e posibil daca-i un fel de napolitana.
Asa am auzit, ca de la napolitane te faci mare in diametru.
Cine poate sti daca chiar asa e?

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Stai în banca ta.

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Fii fara griji ca nu te ingrasa, si eu mai bag 1, 2 pe zi =300 de calori, numai beau cola si mam scos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără cu* învață să formulezi coerent o întrebare când o postezi happy

| MihaiSpeedster a răspuns:

Aia fără cu zahăr sigur îngrașă mai puțin decât aia cu zahăr.

| ZokoZEW a răspuns:

Da, are 31 la suta grasimi si calorii: 653 kj / 156 kCal

| Mario1994 explică (pentru ZokoZEW):

Povești!

| RAY a răspuns (pentru ZokoZEW):

156 de calori inseamna 30 de minute de mers pe jos

| Dannnnii a răspuns:

O inghetata pe saptamana sau la 3-4 zile nu ingrasa, depinde de frecventa.

| Madalinac1308 a răspuns:

Nu