| Maximus a întrebat:

O intrebare pentru cunoscatorii care au trecut prin asa ceva: Am un prieten ce a suferit o operatie la antebratul stang, unde s-a intervenit chirurgical cu placute si suruburi pe radius si cubitus si in momentul acela nu a trebuit sa plateasca interventia deoarece era o urgenta, insa la o a doua operatie de scoatere a acestora trebuie sa plateasca interventia si as dor sa stiu cam cat costa o astfel de operatie, avand in vedere faptul ca medicii au fost rezervati in aceasta privinta?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Maximus explică:

Mda el a fost la fostul spital Municipal din capitala, azi fiind numit SUUB (Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti) si la prima interventie nu a fost nevoit sa plateasca nimic fiind vorba de o urgenta insa pentru scoaterea placutelor i s-a relatat faptul ca nu mai e vorba de o urgenta si din lipsa materialelor operatorii si postoperatorii este nevoit sa plateasca interventia chirurgicala.

| BurnAlex a răspuns:

Si eu am avut o fractura la mana stanga ambele oase(cubitus, radius), interventie chirurgicala de urgenta, suruburi, tija, placi...Doctorul si-a facut treaba cu brio, nu ma costat nimic, n-am avut nici o problema! Nu le-am scos inca dar o sa o fac in curand si m-am interesat la acelasi doctor care m-a operat prima data, mi-a spus ca nu ma costa nimic operatia! Eu sunt in brasov si am fost la spitalul judetean!