| sopranaCadaverica a întrebat:

O lotiune cu SPF30 pentru plaja e potrivita? Sau trebuie un spf mai mare? Avand in vedere ca am tenul asa alb - eu sunt in poza.
Am avut SPF50 si nu ma bronzasem...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Tu vrei bronz, sau ten sănătos?
Pentru a-l mai colora puțin, ai putea încerca o cremă autobronzantă, dar și aia cu atenție.

| Catrice a răspuns:

Nici nu o sa te bronzezi, chiar dacă folosești spf 20.

| sopranaCadaverica explică (pentru Catrice):

De ce nu?! Cunosc tipe mai albe decat mine si la sfarsitul verii au un bronz fain.

| Catrice a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

1. Protecție mare = nu ajung multe raze la piele. Am văzut mai demult bronzate și cu factor de protecție mai mare.
2. Nu le-ai întrebat cum l-au obținut?!