| ArisTOTelx a întrebat:

O persoana din familia mea nu se simte ok, acum 4-5 zile a vomitat, dupa ziua aia a mai vomitat si a mers la urgente, nu se simte bine. De fiecare data cand se ridica in picioare ameteste putin si mai mereu o doare capul, cand a vomitat a doua oara, gen ce a mancat si a mers de urgente la perfuzie, a zis doctorul ca are ceva nerv la stomac, sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"O persoana din familia mea nu se simte ok...sa ma ingrijorez?"

da, că e de-al casei dar gradul de ingrijorare să-l dozeze medicul, da?

| ruddy a răspuns:

Am avut si eu simptome de genu, vezi sa nu aibe cumba apendicita, mai bine mai vizitati si altii doctori

| Anisoaraaa0 a răspuns:

Nu te îngrijora! Va fii bine, ai sa vezi! Iti tin pumnii, însănătoșire grabnică!

| Bnder a răspuns:

Asa a murit unchiul meu.

| ArisTOTelx explică (pentru Bnder):

Mersi de sprijin.