| Mariaa a întrebat:

O prietena de-a mea are pierce in limba si cand a mancat, a inghitit tija aia. ne e frica sa nu pateasca ceva. ce trebuie sa faca? straight face
rasp rapid. suntem disperate puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu trebuie sa faca nimic, daca nu i-a ramas in gat, atunci se va elimina pe cale naturala, nu exista riscul de a perfora ceva este prea mic si nu este singur in stomac ci, impreuna cu alimentele pe care le-a ingerat, asa ca singura problema este ca o sa-l piarda, pentru in scaun, nu prea are cum sa fie cautat.
Fac totusi o propunere pentru cei/cele care se tortureaza singuri, introducandu-si in limba, sprancene, buric, piersinguri, sa renunte la ele, mai ales la cele din gura pentru ca, nu au nici un rost ele pot crea doar probleme.
O zi buna si cred ca este cazul sa lasam corpul nostru asa cum a fost dat de la mama natura.

14 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Roaga-te sa nu fie ascutita si sa ii faca o perforatie. in mod normal iese singura

| OanaG a răspuns:

Metalel nu se elimina asa usor din corp,si ce daca e mica,dar un lucru mic poate provoca un "dezstru: in organism.

Sa se duca la medic, face o radiografie la nivelul gatului a troracelul, si vede daca s-a oprit pe undeva!

| Parmalat a răspuns:

E o chestie destul de mica, ar trebui sa se elimine natural. Altii inghit cuie, lame de ras si o gramada de alte rahaturi si nu patesc nimic. Oricum trebuie sa mergeti la doctor ca sa fie sigura, numai doctorul ii poate spune exact ce e de facut!

| iStarry a răspuns:

Chiar daca e mica, nu inseamna ca nu dauneaza.daca este ascutita e foarte periculos pentru ca ii poate perfora intestinele sau va fi greu de digerat. duceti-va repede la spital si explicati-le totul. poate se va elimina natural

| maryellen91 a răspuns:

E mic il va elimina naturalhappy

| Ruxuletz a răspuns:

Si ce? Asa ii trebuie daca si-a pus in limba. Dumnezeu ne da voie sa ne putem cercei doar in urechi,e problema fiecaruia daca isi da si alte gauri,dar cand pateste chestii de genul sa nu se mai vaite, du-te la doctor, dar e cam tarziu.

| elenutza27 a răspuns:

Eu zic sa mearca la WC. Daca nu il elimina sa se duca urgent la doctor

| georgelu a răspuns:

Cat mai rapid posibil sa se duca la doctor sa spuna totul daca ii ramane pe trahee se poate ineca cu ea si sa nu mai poata respira (pune-o sa stea cu capul in sus si tu degetul pus pe lat sa freci apasand tare in sus si in jos sa zici daca simte ceva) daca ajunge in stomac o poate elimina prin cale naturala dar sunt putine sanse s-ar putea sa ii fi ramas prinsa in stomac...Du-o la doctor cum vezi mesajul!

| Paywa a răspuns:

Sa se duca la doctor urgent! Nu e de gluma cu astfel de lucruri.

| BonneLess a răspuns:

Poi cand digereaza mancarea sigur va iesi si pirce-ulwinking

| condru a răspuns:

Sa mearga da WC sa o elimine pe cale naturala, nu se intampla absolut nimic

| dermetzgermeister a răspuns:

Tre' sa se duca la wc...mai departe stii tu.

| euniky a răspuns:

Doamnee, si eu am pierce in limba si nici odata nu s.a desfacut bila aia happy ...asta e intrebare pentru un doctor happy fuga la doctor de familie sau sunati la un salon de body piercing ca ei sunt specializati in asa ceva... sanatate!

| MihaelaAna12 a răspuns:

Ce a mai facut?