| Radandam a întrebat:

O radiografie la glezna poate vedea dacă este vorba despre artroza? Poate vedea orice in neregula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur,dar du-te la ortopedie

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu poate vedea tot, dar in mare da. Doar medicul poate sa spuna ce a vazut si daca trebuie sa faci un RMN sau alte demersuri.

| Alinailies a răspuns:

Se poate vedea daca e ceva modificat dar sunt analize de sange specifice.
Mergi la un reumatolog mai bine.
Am facut eu de curand aceste analize inclusiv radiografii.