| AvalohAlyn a întrebat:

O sa faceti sau nu vaccinul impotriva virusului H1N1? De ce nu? De ce da?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Azi atrebuit sa-mi dau acordul la scoala(pentru fiica mea) pentru vaccinarea contra acestui virus. desi eram contra, la inceput, cand mi-a spus fiica mea ca ii este frica sa nu moara daca nu il face, mi-am reconsiderat pozitia si am semnat ca sunt de acord. daca s-ar imbolnavi si ar avea probleme serioase, neefiind vaccinata, nu as putea sa ma iert niciodata!

Abh
| Abh a răspuns:

Eu m-am vaccinat si ma simt foarte bine.

| Leea1234 a răspuns:

Nu! pentru ca am o prietena care este doctor, si ea refuza sa si-l faca desi este foarte expusa riscului de a lua gripa A...nu a vrut sa-mi dea prea multe detalii, doar mi-a spus ca ea nu si-l face!
deci daca ea care este cadru medical refuza, inseamna ca ceva nu este in regula!
oricum daca iau virusul, sunt tanara, sanatoasa si cu siguranta voi rezista!

| lololololol a răspuns:

Nu, imi afecteaza sistemul imunitar, si acum se testeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Pt ca nu e testat

| aurel20 a răspuns:

Pentru ca nu am incredere in ceea ce baga ei in mine acum cateva zile la munca la mine toti au fost vaccinati mai putin eu care am refuzat dupa 2 saptamana majoritatea au cauzat dureri de cap raceli etc iar eu nu aveam nici pe naiba si sunt sanatos si in ziua de azi asta e parerea mea