| qieiqpalz a întrebat:

Oare daca am gripa..pana maine nu patesc nimic nu? Ca maine ma duc la spital

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
31 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce simptome ai?

| Ineys a răspuns:

Buna intrebare...
Cica au fost 18 cazuri de decedati din cauza gripei...
Acum nu stiu ce sa zic...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Până mâine nu pățești nimic. Să stai în pat. să bei ceai. La spital sunt medici pricepuți, te vei face bine.

| qieiqpalz explică (pentru sadrian46):

Bine o sa ma duc sper sa fie totu ok

| qieiqpalz explică (pentru RAY):

Nas infundat o muca durere de cap m-am imbracat gros si mi e frig si nu m as ridica din pat

| RAY a răspuns (pentru qieiqpalz):

Sa nu ai cumva menginita, febra ai?

| qieiqpalz explică (pentru RAY):

Nu

| theforceofgood a răspuns:

Ai mare grije de tine. Alți au și murit din acea cauză. Este importantă și rezistența organismului tău. Ai putea suna la urgențe în această seara pentru a te lua la spital unde vei fi mult mai în siguranță acolo (poate te va băga la terapie-itensivă)
Nu poți știi ce reacții poate avea boala.

| qieiqpalz explică (pentru theforceofgood):

Mi am mai revenit am beut un ceai si e muult mail ok bine inca nu ma simt cum ar trebui dar e mai bine

| aXy99 a răspuns:

Nu te lua dupa toti desteptii astia. Nu ai cum sa mori de la o raceala, linisteste-te. Cei care au decedat aveau si muuulte alte probleme de sanatate mult mai grave, iar majoritatea erau varstnici. Tu vei fii bine. Daca iti e foarte rau sau ai temperatura ridicata (39+) suna la salvare, daca nu, ia ceva sa iti reduca febra (paracetamol, algocalmin) si vezi cum te simti bine.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Poti avea meningita bacteriana si te ucide rapid

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Nu e epidemie de meningita.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Nu se stie niciodata

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Ba se stie. Nu e epidemie de meningita laughing
Nu acum.
Nu stiu ce are cel care a pus intrebarea, dar daca a zis ca se duce maine la medic (la spital-dupa cum s-a exprimat) ar trebui sa fie ok happy

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

De ce razi? ce e de ras? https://www.antena3.ro/......03848.html

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Tu stii ce e aia epidemie? Mereu iti place sa te bagi in seama fara sa cunosti subiectul.

| Namaparissia a răspuns:

Mama mea este asistenta. Sfatul ei este urmatorul:Nu trebuie sa astepti, te poti duce la urgente acolo te vor primi.Du-te neaparat, gripa e foarte periculoasa.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Si tie iti place sa razi de oameni bonavi

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Esti chiar redus. Radeam de raspunsurile tale penibile.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Incepi cu jigniri, se vede ce educatie ai

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Cu ce te-am jignit? Exact asta denota din raspunsurile tale. Si nu ma refer doar la cele de la intrebarea asta, ci in general.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Mai baiete de ce nu imi spui asta in fata te astept in Timisoara, pe net oricine poate jigni, fi ma barbat si hai fata in fata nu pe net ca un soricel

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Ma ameninti? laughing
Stiam ca esti grobian, dar nici in halul asta.
Art 193. Lovirea sau alte violente. (1) Lovirea sau orice acte de violenta cauzatoare de suferinte fizice se pedepsesc cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amenda.
Tu dai primul, tu o patesti, eu dau al 2-lea, o fac in legitima aparare laughing
Nu prea te duce capul. In fine, nu am concluzionat asta de aici rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Cica ma ameniti,wow fetita scuza ca te am speriat, ti a venit menstuatia cand mai auzit, mai copile jigneste real nu pe net ca un soricel fricos de propia umbra, cica ma ameniti, e amenitare mai nou sa chemi un mascul afara fata in fata

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Usurel, sa nu ti se sparga vreo vena laughing
Ce te enervezi asa? Crezi ca toata lumea trebuie sa iti dea dreptate si sa fie de acord cu aberatiile pe care le debitezi? Tu nu ai avea curaj sa iesi afara din casa in ziua in care ai provoca pe cineva la o lupta, si ai face bine sa fie asa, nu stii cand te trezesti cu un cutit infipt in abdomen sau o bata in cap.
Nu te mai comporta ca un adolscent frustrat ca nu iti aduce niciun beneficiu, domnule "mascul alpha".

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Mai copile cand jignesti pe cineva pe internet esti constient ca nu e civilizat si nu incepi cu plangeri de bebelus te spun la mami laughing ca ma ameniti, esti barbat atunci fi pana la capat lasa frustrarile astea de virgina la menstruatie, ba da as avea curaj, ai curaj sa ne vedem, ne vedem azi copile numi este frica tie isi este frica dar jignesti necunoscuti

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

"numi este frica tie isi este frica"
Nu ma supara ca vin dupa tine cu cartea de gramatica si-o sa fugi mancand pamantul!

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Cum 18 minute | aXy99 a răspuns (pentru RAY):
Ma ameninti? laughing
Stiam ca esti grobian, dar nici in halul asta.
Art 193. Lovirea sau alte violente. (1) Lovirea sau orice acte de violenta cauzatoare de suferinte fizice se pedepsesc cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amenda.
Tu dai primul, tu o patesti, eu dau al 2-lea, o fac in legitima aparare laughing
Nu prea te duce capul. In fine, nu am concluzionat asta de aici rolling on the floor

te faci de ras, cica nu imi este frica, esti de tot rasul, tu nu vezi ca iti scurge creieri din nas si imi comentezi mie copile, du-te bea niste lapte, sigur o sa ai cosmar asa ca nu te culcea in noaptea asta

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Esti penibil.
Dar si amuzant rolling on the floor)))))))))

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Penibil e un copil care jigneste apoi se simte amenitat