| ChiftelutaCrocanta2 a întrebat:

Oare există metode de însănătoșire a cancerului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
68 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cancerul este mereu sanatos. Poate vrei sa spui daca sunt sanse de a te insanatosi, daca ai cancer. Depinde ce fel de cancer.
De la chiftele, o iei razna.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca este observat din timp se poate trata prin interventia chirurgicala pentru eliminarea tumorii si apoi cu chimioterapie.

| RAY a răspuns:

Trebuie sa intelegi ce e cancerul, celule anormale in mod normal sunt eliminate de catre sistemul imunitar sau mor, dar aceste celule devin democratice,independente ele nu se supun organismului tau comunist, asa ca face un protest,o adunare de celule care se tot aduna pana cand ataca organele din tot corpul, cu toti avem asemenea gasti de celule democratice, nu poti opri asa ceva, alimentatia, poularea, obezitatea, radiatile le da libertatea asta mare

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ps de asta acum se pune pret pe auto imunizare, dar atentie ca un sistem prea bun ataca propile organe, vezi mann ce ironica e viata asta

| AnonimMareMareMare a răspuns (pentru RAY):

Cum adica? Sistemul ataca proprile organe?

| RAY a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Sistemul imunitar

| AnonimMareMareMare a răspuns (pentru RAY):

Pai da, cum adica? nu el apara organele>?

| RAY a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

De asta se numeste boala auto imuna

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există. Dar vindecarea depinde de foarte multe aspecte, de cât de avansată este boala, de starea generală de sănătate a organismului, de vârstă, Nu se poate da un răspuns general.
Un bolnav de cancer se simte condamnat. De aceea dacă nu luptă și el, e mai greu.
Împortante sunt metodele de prevenire a cancerului, să nu ajungi acolo. Și asemenea metode există. Și sunt multe.

| doctorandus a răspuns:

Nu te mai lua dupa toti cretinii care urmeaza escroci medicali. Mergi la medic si trateaza-te.

Astia sunt niste idioti luati de pe malul Dambovitei, analfabeti functionali si s-au apucat sa-ti dea sfaturi medicale.

Sunt niste rebuturi ale scolii romanesti, care n-au vazut in viata lor articol medical cu peer-review.

Doi din tarati habar n-au ca proteinele sunt sparte in aminoacizi inainte de a fi absorbite. Iar proteinele produse in corpul tau sunt toate de origine animala, deoarece Homo sapiens sapiens este un animal. https://www.healthline.com/health/protein-digestion#enzymes

Iar ala cu post si rugaciune: in post si rugaciune s-o tina pe ma-sa.

| doctorandus a răspuns:

"Mistletoe has been used to treat cancer patients for a century, and this era, which has been mostly one of therapeutic impotence, is now ending... In the 1920s, the New England Journal of Medicine published multiple articles on the treatment of hypertension with mistletoe extracts (12), but, as the pathophysiology of hypertension became clearer and effective treatments for it were developed, mistletoe disappeared from cardiovascular medicine. Something similar may well happen in the domain of oncology."
— Florian Lordick, "Mistletoe Treatment for Cancer—Promising or Passé?", Dtsch Arztebl Int 2014; 111: 491–2

| doctorandus a răspuns:

Din moment ce ai logo cu FSM, nu te lua dupa unii care dau sfaturi medicale doar pentru ca i-a apucat sculamentul.

| doctorandus a răspuns:

Celcestietot este un fanatic religios, chiar ma indoiesc ca are gandire rationala (gandire critica).

Altfel, sa fim seriosi: nimeni nu stie daca exista Dumnezeu sau daca Isus e Dumnezeu. Astea nu sunt lucruri care se pot cunoaste.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Problema lui Celcestietot este epistemologia: el nu are de unde cunoaste ceea ce pretinde ca ar cunoaste.

In general blambecii care ti-au recomandat leacuri naturiste si dieta fie habar n-au ce e aia epistemologie, fie se pisa pe ea. D-aia am zis ca sunt rebuturi ale scolii romanesti: din punctul de vedere al cunoasterii stiintifice sunt complet incompetenti, se iau dupa primul nebun care afirma pe internet ca gandurile vindeca boli reale.

| doctorandus a răspuns:

Pe Wikipedia Jimbo Wales a dat un sut in fund escrocilor medicali si echipele de cerberi le vaneaza spamul.

| Celcestietot a răspuns:

Pentru cei care cred in spaghete, nu... -_-

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Celcestietot):

Oare de unde știi?

| Celcestietot a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Spaghetele nu au putere de vindecare, asta este pura fictiune.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Celcestietot):

Și ce te face că cred în spaghete? Doar îmi plac spaghetele cu chiftele

| Celcestietot a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

FSM-ul este o insulta la adresa crestinismului.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Celcestietot):

Oi,nu mai pot de frică, dar nu-i treaba ta ce fac eu

| Celcestietot a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

,,Și ce te face că cred în spaghete?''
Eu ti-am dat raspunsul :,, FSM-ul este o insulta la adresa crestinismului.''
Apoi imi raspunzi cu ceva ilogic?!,, Oi, nu mai pot de frică, dar nu-i treaba ta ce fac eu''

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Celcestietot):

Nu-mi pasă, de ce și acum te doare în cot de ce fac?

| Celcestietot a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Sa lasam discutia, mai bine asa.

| Celcestietot a răspuns:

,,acum o oră | doctorandus a răspuns:

Celcestietot este un fanatic religios, chiar ma indoiesc ca are gandire rationala (gandire critica).'' -> tu vorbesti care ai tras pe nas si care crezi ca venim din praful de stele? Stai linistit, ca inca nu ti-ai revenit din efectul prafului.

| Frank51 a răspuns:

O dieta slaba in carbohidrati cica ajuta la tratarea cancerului.

| Sn4k3 a răspuns:

E bolnav cancerul?

| StrongHeart a răspuns:

Vomiti cancerul si il bati pana se linisteste.

| StrongHeart a răspuns:

Pai cancerul e de mai multe tipuri si fiecare se trateaza diferit in functie de multi factori cum ar fi stagiul. Daca il depisteaza din timp e posibila vindecarea completa,dar cel mai bine e sa previi traind pe cat de sanatos se poate(alimentatie corecta, putine prajeli, sa nu mananci gras, nu fumezi, etc si miscare).

| ancaval a răspuns:

Depinde ce fel de cancer, depinde de stadiul în care e.
Ar fi o metodă prin care se astupă artera care hrănește cancerul. E scumpă!
Grijă cu alimentația. Cere-i medicului un regim strict.
Postul negru ar fi bun, fără apă, fără mâncare toată ziua...dar NU vă recomand pentru că NU știu ce alte probleme mai aveți.
Tratamentul trebuie luat întotdeauna și multă rugăciune sinceră, cu cuvintele proprii, atitudine pozitivă. NU aveți voie să vă supărați.
În unele cazuri nici măcar medicul nu garantează reușita, dar sunt și care se vindecă cu tratament, bineînțeles.

| doctorandus a răspuns (pentru ancaval):

Sa te rogi tu pentru insanatosire in loc sa mergi la medic. Plin de retardati aici.

| ancaval a răspuns (pentru doctorandus):

Eu am scris clar: să ceară medicului un regim strict și să urmeze tratamentul, obligatoriu, și întotdeauna.

Asta cu rugăciunea era pe lângă tratament.

Nu știi să citești? Nu știi să citești? Nu știi să citești? Învață!

| Celcestietot a răspuns (pentru ancaval):

Din pacate, acest site are internate definitiv niste persoane cu probleme grave, cum ar fi acest individ caruia i-ai raspuns. La camasa de forta cu el!

| ancaval a răspuns (pentru Celcestietot):

Mulți trebuie luați și duși și închiși ....nu știu, oricunde, numai să scăpăm de ei! Să avem liniște!

Am ajuns la concluzia că, omul deștept, ÎNTOTDEAUNA, o să piardă în fața omului prost, parcă și legea îl susține pe prost. Păi NU ai voie să-i dai una, te dă în judecată și face bani după tine. Cine o câștigat? Prostul!

| Celcestietot a răspuns (pentru ancaval):

Chiar asa este!

| doctorandus a răspuns (pentru ancaval):

Ce legatura ar avea regimul alimentar cu cancerul? Cancerul nu trece prin dieta, dietele nu ajuta la bolnavii de cancer.

https://en.wikipedia.org/......treatments

https://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/cancer.html

| ancaval a răspuns (pentru doctorandus):

Mare legătură are! MARE

Lasă tu wikipedia! Ia o carte și caută acolo....definiția cancerului, tipuri, cum se formează și de ce, detalii.

Sunt cancere care e bine să NU le deranjezi cu tehnici moderne, că se răzbună grav. Vi tu cu chimio, radio, pârțterapie și să vezi acolo... dacă ai zile, DA, scapi, dar dacă NU ai? te duci mai repede decât ar trebui. Tu te-ai risca? NU știu! Normal, cine nu e într-o situație ca asta, vorbește ....multe!

Și cum ai ajuns la concluzia că toți care au comentat aici, ar fi retardați? Și să își țină mama cu post, rugăciune? Ce vorbe sunt astea? Ce vorbe? De om inteligent? Vezi că NU știi niciodată cu ce fel de om stai de vorbă, poate NU e chiar așa... Unii vorbesc din auzite, alții din experiențe. Tu, din ce vorbești? Nu-mi răspunde, că NU mă interesează rspunsul. Răspunde-ți ție.

| doctorandus a răspuns (pentru ancaval):

Ceva surse indexate de MEDLINE care-ti sustin parerile? Banuiam... e pura vrajeala.

| doctorandus a răspuns (pentru ancaval):

Asta e, regulile Wikipediei cu privire la informații medicale sunt draconice: e mai ușor de publicat în The Lancet decât în Wikipedia, pentru că The Lancet nu refuză sursele primare. Pe Wikipedia sursele medicale primare pot fi folosite doar pentru a ilustra punctele de vedere ale surselor secundare și terțiare. Tgeorgescu (discuție) 29 aprilie 2019 22:27 (EEST)

| BuLaNNNeL a răspuns:

Doamne-Doamne (cand medicii n-au ce face, ateul se "intoarce" la El, in pragul mortii, uiti si de ateism si de stiinta, cam de toate); Ulei de canabis, pozitivitate maximă. Exerciții mintale, imaginare in care iti spui si te vizualizezi perfect sănătos. Joe Dispenza si-a "reparat" prin puterea minții coloana, care era bucăți, in 9 săptămâni își revenise in simturi, în 11 a mers din nou. Si la ora actuală studiază puterea creierului. Ca el mai sunt multi, dar avem cazuri si printre persoanele simple. Citisem, Nu mai tin minte daca era bărbat sau femeie, avea cancer la ficat, doar la ficat si la fel ca exemplul de mai sus, își imagina zilnic, propriul ficat ca fiind plin de musculite si furnici (astea reprezentând boala), zi de zi, isi imagina cum își "curăță" ficatul de acele furnicute, în mod miraculos, si.a revenit. Regimuri speciale daca se impune.

| doctorandus a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Plin de retardati care se iau dupa escroci medicali...

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru doctorandus):

N-ai ani de viață cat are Dispenza de studiu, nepoate. Ia prezintă niste studii, cati din bolnavii care se tratează cu, chimioterapie, radio, își revin? Si cati din ei mor? Dai bani ca sa mori mai rapid laughing.
Știință a reușit să demonstreze o mica parte din tot ce prezintă puterea minții și anume efectul placebo. Oameni "cu operații false" care se insanatoseau, altii care primeau capsule cu zahar si li se spunea că primesc cel mai puternic medicament existent. Cine mo.rtii ma tii i.a tratat pe ăștia? Zahărul din capsule?
Cati din bolnavii de cancer care urmează chimio, isi recastiga viata si cati mor? Nu mai vorbim de OCB, zeci de mii de studii. Ai mai face si tu un ban? Mars.

| doctorandus a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

De ce-mi vii cu teorii paranoide ale conspiratiei?

Efectul placebo nu vindeca nicio boala, doar produce o ameliorare temporara a simptomelor subiective raportate de pacient.

| doctorandus a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Dispenza nu e medic, ci pratica chiropraxia. Chiropraxia este prin definitie escrocherie medicala.

Http://americanloons.blogspot.com/2013/07/627-joseph-joe-dispenza.html

https://web.randi.org/......ht-healing

Parerea mea sincera e ca sufera de psihoza.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru doctorandus):

Teorii ale conspirației? Inteleg că-ți aperi interesele, dar sa mori tu ca efectul placebo nu a vindecat pe nimeni? https://www.medlife.ro/articole-medicale/puterea-efectului-placebo.html O simpla cautare, nu intram in studii, n-are rost, asa-i?
Uleiu de canabis e conspirație? Aici, nici macar pe google nu trebuie sa tastezi, vezi pe Youtube de ce e in stare conspirația asta.
Ramane întrebarea: cati din bolnavii de cancer, din Ro, după ședințele de chimio își recastiga viata si cati se duc la 2m sub iarbă? Doar in blocul meu, 3 vecini, toți bărbați, vârste între 38-58 sau 60, unul avea la gât, altul la plămâni si s-a răspândit la restul organelor, celălat osos. Cel care a avut la gât, si.a prelungit viata cu aproape 1 an, a murit acum 2 ani, între crăciun si revelion. Ala cu, cancer la sistemul osos, în câteva luni de suferinta a fost sub iarbă. Asta la plămâni, în 2 luni de la diagnosticarea a fost sub iarbă. De la vreo 90kg, ajunsese la 23kg. Avea coapsa cat antebratul meu. În astea 2 luni imbatranise, cel puțin 20 de ani. Eu, nu l-am recunoscut.
Toti au urmat scheme de tratament impuse de specialiști oncologi. Toți au murit. Chimioterapia voastră NU trateaza ci doar prelungeste agonia (in cel mai bun caz). Mai punem in discutie sutele de miliarde (la nivel mondial) încasate de pe urma acestor "tratamente"?

| doctorandus a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Medicina nu e magie. La varsta ta mai crezi in magie, puterea mintii, Mos Craciun?

Cand m-am uitat pe Cochrane, nu mai ramasese nicio urma de vindecari sau ameliorari obiective ale bolilor in urma efectului placebo.

Si sezi linistit: experimente dublu orb, efecte medicale obiective si masurabile, metaanalize, metodologie experimentala riguroasa, stiu ca ai alergie la astea. Nu e vina ta, e vina unor profesori care si-au batut joc de meserie si nu te-au pus sa repeti clasa. Copiatul la teze si examene se razbuna crunt. Sau cum ziceau colegii mei: daca chiulesti de la sport iti distrugi sanatatea. Scoala trebuia sa-ti dezvolte anumite aptitudini. Ai trisat, deci nu le ai. Nota 6 obtinuta pe drept e mai buna ca nota 10 obtinuta prin triserie.

| doctorandus a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Hróbjartsson A.; Gøtzsche P.C. (ianuarie 2010). Hróbjartsson, Asbjørn, ed. „Placebo interventions for all clinical conditions" (PDF). The Cochrane Database of Systematic Reviews. 106 (1): CD003974. doi:10. 1002/14651858.CD003974.pub3. PMID 20091554. "Thefore, placebo prescription seems to lack both ethical and empirical justification... Therfore, we suggest that placebo interventions are not used outside clinical trials."

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru doctorandus):

Bine, mai omule. E ca tine. Cum rămâne cu intrebarea mea? Din x pacienți tratati prin chimioterapie, cati reusesc sa duca la capăt procesul? Cati trăiesc după? La cati din ei, recidiveaza boala după terminarea procesului? Procentajul bate, dar urât de tot spre negativ. Mai mulți mor decât trăiesc.
E tot ca tine si aici, ala nu e doctor e iluzionist, dar a reușit ceva. E iluzionist cu apucături de schizofrenic.
Efectul placebo - Moș Crăciun, bun. Dar exista niste studii, cu niste cifre, spre deosebire de "tratamentele cancerului", studiile astea băteau spre pozitiv, fiind majoritari cei "tratati cu nimic"
Acum, te intreb si eu: din cifra X de persoane diagnosticate care urmează chimioterapia, radio, tratamentele impuse de oncologi, cati % din ei, reusesc sa duca la capăt acest proces si cati % mor înainte de finalizarea tratamentului?
Cati % din cifra X, își prelungesc viata după terminarea tratamentului?
Cati % din cifra X, se trezesc ca boala recidiveaza, în unele cazuri, chiar foarte rapid după terminarea tratamentului?
Ai trecut cu vederea câteva mii de studii, doar pe baza uleiului de canabis, la fel de bine pot sa-mi pun si eu problema "împloșcării" acestui fenomen, deoarece ar duce la dispariția câtorva ramuri medicale si inca câteva sute de miliarde pierdute anual si astfel "tratamentele" tradiționale rămân singura optiune.
Nu mai stiu cine este autorul acestor cuvinte: cea mai puternică armă a omului este creierul, iar cea mai complexă mașinărie este organismul uman (văzusem asta pe la 12-13 ani, cand imi cautam pe internet, informatii despre culturism, alimentație sănătoasă, beneficiile ei si a practicării unui sport) sa fie, autorul, chiar "părintele medicinei"? Nu stiu, dar imi amintesc cuvintele alea, sub o formă sau alta.
A mai fost si știrea cu accidentul din Ialomița, una din femeile decedate invinsese cancerul de 3 ori cred, sfârșind tragic in accident, trecând peste ultima parte, apare problema: "pastilele trateaza simptomele si nu cauza", celebra problema, chiar.
Chiar cred ca exista variante mult mai bune decât "tratamentele" tradiționale.

| doctorandus a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Uite-asa o barb-avea... Poti sa citezi surse indexate de MEDLINE pentru sustinerile tale? Cred ca nu, pentru ca e pura vrajeala.

Atat de bine stii sa citesti ca nu ti-ai dat seama ca raspunsurile nu au fost date de iluzionistul Randi, ci de Harriet Hall, doctor in medicina.

| doctorandus a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Si ca sa ma bazez si eu pe marturii anecdotice, tatal meu vitreg de vreo zece ani tot este chiuretat la vezica urinara si spalat cu citostatice de n-ai voie sa te asezi pe WC dupa ce face el.

Nu, nu e bolnav la pat, merge cu bicicleta prin oras, lucreaza ca hobby si mai degraba sufera cu inima decat de la cancer. A fost cateterizat de mai multe ori si odata i se oprise inima in timpul cateterizarii.

http://pseudostiinta.ro/wiki/M%C4%83rturie_anecdotic%C4%83

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru doctorandus):

Bolnavii sunt numiți "survivors", ok au supraviețuit tratamentului între 5-10 ani, mai mult, mai putin. De ce sunt numiți supraviețuitori si nu persoane vindecate? Chimio si restul, nu vindeca doar tratează? Tot pe link-ul tau, găsim următoarele: https://www.cancerresearchuk.org/....../mortality
"În fiecare 4 minute, cineva moare de cancer", de fapt, citesti singur.
Cat despre "mărturii anecdotice":
https://www.google.com/......ex.amphtml
Vorbește atât de partea pozitivă, cat si de cea negativă, nu doar de ce iti convine tie.

| doctorandus a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Ha, ha, ha, eu ti-am dat sursele si tot eu ti-am zis ca medicina nu e magie/Mos Craciun.

Un singur citat din Marea Britanie: "Cancer survival in the UK has doubled in the last 40 years".

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru doctorandus):

Si tot citat din Uk:
"Every four minutes someone in the UK dies from cancer"
There are around 165, 000 cancer deaths in the UK every year, that's around 450 every day (2015-2017).
N-ai mai accesat link-ul? Aparține tot de site-ul trimis de tine.
În Ro, situația e si mai dramatică.
Esti mic, doctore. Publică tot, nu doar ce iti convine tie. Spune-le si despre averile colosale, câștigate de pe urma acestei rulete rusesti.
Chimio, radio, "tratamentele" tradiționale NU au fost si NU vor fi niciodată o soluție optimă de tratare, atenție, tratare nu vindecare. Exista si alte variante; pentru tine Moș Crăciun, pentru altii a N șansa la viață.

| ancaval a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Am avut cunoștiinte care, după chimioterapie, au rămas piele și os, și în maxim 1 luna au murit.

Așa că doctorașu' sau doctorandus, care-i face pe toți retardați, NU știu câtă dreptate poate avea, s-ar putea să NU fie chiar toți retardați.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit de la mulți că celulele canceroase se hrănesc cu proteine de origine animală cel mai mult și dacă nu se mai consumă carne de loc în acea perioadă, urmându-se un regim strict doar din fructe și legume anumite tipuri de cancer pot trata.

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu proteina animala, dar în primul rand, (și mai ales) cu zaharuri.

Cancerul nu se tratează la momentul de fata definitiv, dar urmând un stil de viata sănătos, îți poți prelungi în cele mai multe cazuri viata cu ani buni.

Stil de viata sănătos nu înseamnă doar sa nu mănânci carne (și sau grăsimi și prăjeli ) ci presupune mult sport, statul în aer liber (vitamina D, cea asimilata stand zilnic la lumina zilei, nu înghițind pastile, e unul dintre cei mai buni antioxidanți ce lupta împotriva celulelor canceroase), consumul zilnic de fructe, legume, (preferabil bio, pentru a feri corpul de chimicale toxice), fierberea sau prepararea pe grill in locul prajirii, o gândire optimista, pozitiva și cât mai puțini factori generatori de stres, și nu în ultimul rand, limitarea expunerii la radiații nocive (unde radio în pri cipal, pe care le găsim în orice aparat de radio, smartphone, Wi-Fi... ).
Deasemenea, anumite vicii și activități grăbesc aparitia/formarea tumorilor sau celulelor canceroase: fumatul, abuzul de alcool, extenuarea psihica... expunerea la medii unde inhalezi mult praf (morărit, fabrici de ciment ) sau unde lucrezi cu substanțe toxice/ radioactive.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ti-as trage tie un pumn in gura, ca-ti bati joc de ea. Medicina nu este pentru retardati!

| doctorandus a răspuns (pentru NLS):

S-au strans toti retardatii la subiectul cancer?

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Celulele canceroase nu se pot hrani cu proteine de origine vegetala pentru simplul motiv ca acestea nu pot exista in sange sau in interiorul organismului. In cursul digestei proteinele sunt descompuse in aminoacizi si doar acestia pot fi absorbiti.

Răspuns utilizator avertizat
| Swae a răspuns:

Sa aveti un cancer sanatos.

| Swae a răspuns:

Depinde de tipul de cancer. Sunt mai multe tipuri care necesita tratamente diferite, depinde cat de avansat e. Si cancerul poate aparea in orice forma, pe orice organ din corp, chiar si in sange, pe oase, etc. La biopsie/teste de sange isi dau seama ce e si cat de repede se poate trata.
Multa sanatate

| Bernardus a răspuns:

In principiu cele mai folosite metode care dau rezultate OK (Probabilitate buna de remisie) sunt chimioterapia, radioterapia si operatia. Bine, depinde si de tipul de cancer de care este vorba, un cancer de prostata raspunde la tratament mult mai bine decat un cancer al trunchiului cerebral, de exemplu

| Sebastian1337 a răspuns:

Cancerul poate fi tratat de cannabis.De la ulei cu CBD, CBDP pana la ulei cu THC si THCP.Aceste 2 substante, THC ul fiind cea activa, lupta cu celulele canceroase pana la eliminarea lor complet.In Romania nu se permite tratamentul cu cannabis, mai ales ca exista doar 2 medici in toata tara asta specializati in tratamente cu cannabis. Daca te duci in Olanda, SUA, Spania, Italia, sau orice alt stat care a legalizat consumul si tratamentul cu cannabis, ai sa vezi diferenta reala dintre medicina din Romania si din alte tari civilizate.Inclusiv in stagiu 3 cancerul poate fi invis de cannabis.In schimb chimioterapia doar iti face rau si iti prelungeste agonia.Pe scurt, iarba face bine, o vorba mare 'daca natura este ilegala, libertatea nu exista'.

#LEGALIZE#IT

| VasileEmilia a răspuns:

Exista chimioterapia. Dar nu te vindeci 100%. CU UN STIL DE VIATA SANATOS, POATE TRECI SI PESTE ASTA. Ai grija sa nu confunzi cancerul cu un chist. Chisturile nu includ neaparat cancerul.

| fabZ17 a răspuns:

Depinde de tipul cancerului. Unele tipuri se pot trata