| AlexIm123 a întrebat:

Oase sensibile la lovire, recomandări?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oasele fetei, oasele craniului si ale cerebelului (spatele capului), coloana vertebrala.

| gabicoo a răspuns:

Te referi la un tratament sau vrei să știi care sunt acele oase?
Pentru tratament mergi la medic!

| Brizbriz a răspuns:

Ii gasesti pe aia care au bagat adamantium in wolverine si le spui ca vrei si tu big grin

toate oasele sunt sensibile la lovituri... TOATE, la absolut toti oamenii, de aia doare ca ultima nenorocire o lovitura in fluierul piciorului, unde osul nu e acoperit de muschi

deci, ori detaliezi intrebarea, ori incetezi sa afirmi evidentul

| AlexIm123 explică (pentru Brizbriz):

Prietene e vorba că înainte când mă loveam durerea trecea repede, acum când mă lovesc în picior sau ceva durerea persista

| Brizbriz a răspuns (pentru AlexIm123):

Mergi la doctor atunci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calciu,vitamina D, magneziu, multa mișcare, evitarea sedentarismul-ui.

| IceRope a răspuns:

Nu le lovi.

| ZokoZEW a răspuns:

Vitamine, proteine si mult sport

| Utilizatornew25 a răspuns:

Buna, vitamine și minerale intens, și mișcare regulată zilnică, făcută pe toate părțile corpului!