| Anonimus20031992 a întrebat:

OFER FUNDA! AJUTOR!
De când am fost la mare (august, 2016) am ca o crustă, pe perinița degetului mare de la picior, ceva galben... Acum s-a extins... E exact cât perinița degetului+ și în alte locuri, dar e micuță. E subțire, galbenă și când o apăs simt ca și când ar fi o crustă care acoperă o rană. Știți cumva ce înseamnă? Vă rog ajutați-mă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat la medic. Eu nu stiu, ce o fi asa de greu sa mergi la medic?

Răspuns utilizator avertizat
| Alexul99 a răspuns:

E clar, incepi sa te transformi in sirena.
Glumesc, desigur.
Cel mai bine este sa mergi la medic, noi nu putem sti exact ce ai patit.
Mai ales ca nu este un lucru banal, ca o raceala, este ceva de care sincer eu nu am mai auzit, si cred ca nici ceilalti utilizatori.

| OaieBlonda a răspuns:

Și eu am avut. Este o ciupercă, nu e nimic grav, stai calmă. Durează foarte mult să treacă, cam un an. Calus se numește.

| Anonimus20031992 explică:

Voiam să vad cam ce am... Acum e târziu să merg la medic. Merg mâine. Oricum aveam asta în plan.

| cevdet a răspuns (pentru Anonimus20031992):

Un an nu ai avut timp?
Probabil e o ciuperca. Si, din ce spui, se extinde. Fara medic si tratament serios cu igiena severa, nu vei scapa de ea.