| carlyy1765 a întrebat:

Ofer funda unui răspuns bun.
Deci, ieri și azi dimineață am avut scaun și când m-am șters aveam sânge. Doctorul de familie mi-a spus ca este de la capsunii pe care i-am mâncat, ei fiind acizi. Ieri, după ce am avut acea sângerare, am avut scurgeri negre. Menționez ca acum câteva zile mi s-a terminat menstruatia. Astăzi, am avut din nou o sângerare după scaun, însă acele sângerari au continuat. Pare a fi sânge ca la menstruatie (culoare, miros), însă eu nu sunt la menstruație deoarece cantitatea nu este atât de mare ca atunci. Ce poate fi? Păreri va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Hemoroizi ai, trebuie operatie nu trec fara operatie hemoroizii de aceea faci scaun cu sange, ce varsta ai?

| relian a răspuns:

laughing asa si ce legatura are menstruatia cu scaunul de la WC? Grele de tot, astea is nucleare laughing
Daca singerezi cand stai pe WC aia inseamna ca ai hemoroizi, nu-i de la capsuni nu-i de la menstruatie, menstruatia are legatura cu alta zona, cu aia crepusculara laughing
Cum sa zic is 2 orificii separate, nu au legatura intre ele intelegi? E bun daca ai inteles.

Bine acum depinde si ce intelegi sau la ce spui tu ca ai avut scaun.
Deci te intreb cei ala ai avut scaun? Intreb sa stiu ce sa zic pe aici, poate ca am inceput gresit, am inteles eu altceva.

Daca scaun la tine inseamna sa urinezi, atunci e alta poveste. Daca nu esti la menstruatie si singerezi cand urinezi e naspa, inseamna ca ai probleme, sa nu ai ceva pietre la vezica urinara, dar sa singerezi ar fi trebuie sa te doara rau de tot.

Ar putea sa fie tot ceva menstruatie, e mai bun sa consulti un ginecolog nu medicu de familie, ala se pare se ocupa cu altceva decat medicina laughing
Nu am auzit sa manin ci capsuni si sa urinezi colorat rosu laughing dui o sacosa d e capsuni sa maninci si apoi sa spuna cum e.

| carlyy1765 explică (pentru relian):

Stiu ce e ala scaun și nu, nu ma refer la urina. Stiu ca scaunul și menstruatia nu au legătură.

| relian a răspuns (pentru carlyy1765):

Aha, atunci e bun, daca stii si daca e ce cred si eu, inseamna ca ai hemoroizi, nu e de la mincat povesti nemuritoare ce spune doctorul vraci de familie.
Cam aia ai avea, nu-s sigur, dar aproape.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Mergi la medic: ginecolog și apoi internist (pentru colonoscopie!). Sângerările trebuie văzut de unde sunt... Numai bine!

| Caro34 a răspuns (pentru Caro34):

Ia și o trimitere pentru laborator! E important ceea ce iese și în analizele de sânge!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relian esti un mistocar de 2 lei numai raspunde aiurea doar sa te afli in treaba daca nu sti ce sa i spui

| r0bin3t a răspuns:

Daca nu ai dureri, nu e nimic grav. Just in case, du-te la un laborator de analize medicale si lasa o coprocultura (cacutza) la analiza pentru verificare ( e gratuita cu bilet de trimitere de la medicul de familie).

| anounymus a răspuns:

Mergi la medic, sangerarea poate fi simptom al unor afectiuni grave, iar identificarea timpurie este de preferat