| Vreau sa mi se stearga contu a întrebat:

crying offf numai de d`astea am avut parte, mancarimi vaginale acum urinari dese si cate`o data cu sange, vineri am avut toata ziua urinari cu sange, de sambata pana aseara nu aseara iar sange o singura data, acum iarasi, si urinez des si f putin si am o ssenzatie ciudata dupa ce urinez sad. ce sa fie? sa ma duc la doctora?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te, e o infectie urinara pe care daca o mai lasi sa treneze, o sa fie greu de tratat.

| Mina a răspuns:

Da, mergi la doctor. Iti va da un tratament sa iti treaca. Nu trebuie sa te joci cu astfel de lucruri. O prietena de-a mea avea cam aceleasi simptome si a avut cistita hemoragica. Du-te chiar maine la doctor, cu cat mergi mai repede, cu atat scapi mai repede! happy

| procust a răspuns:

Cel mai probil ai o cistita hemoragica, dar pot fi mai multe cauze pentru hematurie! du te cat mai repede la un medic urolog deoarece se poate agrava destul de urat!

| LauraSpataru a răspuns:

Si sa ne anunti si pe noi despre ce e vorba. Ai grija de tine. Multa sanatate. Hugs.

| kanajambe a răspuns:

Probabil e o infectie a tractului urinar.
Bolile cele mai frecvente ce stau la baza hematuriilor (eliminarea sangelui prin urina): infectiile urinare si tratamentul acestora se da in functie de boala ce sta la originea hematuriei. Nu te rusina sa mergi la doctor, oricine merge si gandeste-te ca pentru asta e facut doctorul.Sa nu te gandesti nicio secunda ca o sa rada pacientii sau o sa se uite ciudat la tine, si ei au aceleasi probleme. Te pup, si stai linistita ca nu e grav daca tratezi din timp!

| Vreau sa mi se stearga contu explică:

Lol, ce treaba are mah durexu cu problema mea urinara raised eyebrows doamne fereste.si restul mersi de sfaturi, maine o sa ma duc la doc de familie sa vad ce zice happy