| Alexandra380 a întrebat:

Olanzapina afectează menstruația? Mi-a fost prescrisa pentru psihoza..Am 18 ani. Vă rog. Dacă știe cineva. Nu îmi mai vine menstruația și nu știu de ce.Sarcina nu are cum să fie deoarece nu am făcut nimic niciodată. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,olanzapina,ca si alte antipsihotice, opresc ciclul menstrual dar asta nu este un lucru rau. Ideea este sa te simti bine psihic.

| Alexandra380 explică (pentru Donsavas):

Mulțumesc mult! Îmi era rușine să întreb medicul! ❤️

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste prospectu la reactii adverse sau intreaba specialistul care ti-a dat tratamentul.

| Alexandra380 explică (pentru anonim_4396):

Nu am acces la medicamente, am mai citit pe internet dar nu am găsit. E o listă destul de lungă.