| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Omul se schimbă tot la corp după vârstă de 20-25 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Omul nu se schimba dupa 20 de ani, dect daca nu manaca peste masura, sau slabeste peste masura, in rest, nu ar avea motive sa se schimbe.
Schimabrile majore sunt in primii 20 de ani, cand creste si se dezvolta.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de genetica fiecăruia.

| Bizon95 a răspuns:

Nu neaparat, depinde de genetica
asiaticele in general arata foarte bine si la 40+
sau Diane Lane care a aratat FOARTE bine pana la 40+
https://www.youtube.com/watch?v=Sq7qfvv-Ba8

in plus se spune ca toate celulele din corp de schimba in decurs de 7 ani, iar asta permanent, toata viata!

| gemeni6226 a răspuns:

Eu la corp m-am schimbat dupa ce am nascut primul copil la varsta de 29 de ani.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Omul cu cat inainteaza in varsta va fi mereu intr-o continua schimbare la trup dar la minte si judecata putin se se schimba multi raman prosti toata viata, acum depinde si de IQ-ul tau.