| soniafulea90 a întrebat:

Organismul uman este în totalitate sănătos la toată lumea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Utilizatornew25 a răspuns:

Buna, nu, nu la toata lumea. Unii nu au un organism sănătos din cauza alimentației, și a lipsei mișcării si activității fizice, dar acestea se pot adapta! Sper ca te am ajutat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu intotdeauna copilul se naste sanatos.
Daca mama are boli autoimune sau psihice, atunci le transmite copilului din burta iar copilul se naste cu aceleasi boli ca ale mamei.
Iata cateva din bolile care se tarnsmit de la mama la fat: epilepsia, hepatita B si C, HIV, Diabet de tip 1, boli cardiace samd.

| johnnny123 a răspuns:

Da, ai auzit tu de vreun om de pe planeta asta care să fie bolnav?

| ReddY25 a răspuns:

Nu,difera

| Brizbriz a răspuns:

Sigur ca daaaaaa
spitalele sunt pline de oameni "sanatosi" rauuuuuuu

| 1234568807 a răspuns:

Nu la toata lumea, doar la aia sanatosi