| cris54321 a întrebat:

Otet din cidru de mere. A incercat cineva pentru a slabi? Si daca da, ce rezultate ati avut si cum l-ati folosit? Merci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Otetul de mere se foloseste pentru slabit astfel:
1. se amesteca 3 linguru de otet de mere, distribuit in cele 3 mese principale a zilei
2. Zilnic, dimineata, se da la coasa manuala, cosit cel putin 10 arii de fanate
3. Dupa amiaza: crapat lemne (de foc), cel putin un sfert de metru cub.

Cu aceasta cura, in doar 6 luni, si slabesti la normal, dar si iti faci o musculatura buna!

| RAY a răspuns:

Cate tampeni ati baga in voi, cand te gandesti ca doar o ora de mers pe jos sunt suficiente plus o alimentatie mai redusa in calori, otetul nu slabeste doar deficitul caloric plus ca creste aciditatea

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa slabsti, consumi aceste alimente care tin de foame simplu
http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......-foametea/

Toate alimentele următoare sunt comparate cu pâinea albă, clasată la „100"
Cartofi fierti 323%
Pește ling 225%
fulgi de ovaz 209%
Portocale 202%
Mere 197%
Paste maro 188%
Carne de vită 176%
iahnie de fasole 168%
Struguri 162%
Paine integrala 157%
Paine de cereale 154%
Popcorn 154%
Ouă 150%
Brânză 146%
Orez alb 138%
Lentile 133%
Orez brun 132%
Honaysmacks 132%
All-Bran 151%
Crackers 127%
Cookie-uri 120%
Paste albe 119%
Banane 118%
Jeleuri 118%
Fulgi de porumb 118%
Special K 116%
Cartofi prajiti 116%
Susțineți 112%
Pâine albă 100%
Muesli 100%
Inghetata 96%
Crișește 91%
Iaurt 88%
Arahide 84%
Candy bar Marte 70%
Gogoși 68%
Tort 65%
Croissant 47%

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Slăbirea cu cidru de mere, oțet de mere, oțet sau zeamă de lămâie, cu multă aciditate, ajută la slăbire dar elimină și calciul din organism așa că poate fi practicată temporar. Baza trebuie să fie mișcarea și reducerea alimentației energetice.

| alina2k18 a răspuns:

Da, am incercat, merge foarte bine cu cartofi prajiti, carnati, paine de casa, torturi, prajituri si chipsuriwinking!
laughing

| RoCkKiD a răspuns:

Draga mea, e complet irelevant iar daca treci exagerezi cu el poate deveni chiar periculos, otetul nu te slabeste + ca exceptand ceva arome de mar e la fel ca restul oteturilor.

Daca vrei sa slabesti, numara-ti caloriile si fa in asa fel sa fii sub 2000, cuc at esti mai jos de numarul asta cu atat salbesti mai repede. Nu te astepta sa slabesti cu diete de 1 saptamana pentru ca nu e sanatos sa dai jos mai mult de 1 kg pe saptamana deci maxim 4 pe luna. In functie de cate ai in plus o sa dureze ceva timp.

Nu exista solutii magice pentru slabit (poate liposuctia) orice ai face va trebui sa mori putin de foame iar in functie de cate kilograme vrei sa dai jos poate dura ceva timp.

| ConnorRK800 a răspuns:

Sunt prea lipsit de energie pentru a iti ofer un raspuns intreg, dar, in schimb, iti voi oferi cateva informatii matematice pe care, cu siguranta, le vei intelege:

1500 calorii / zi

1500 calorii x 7 zile = 10500 calorii consumate pe intreaga saptamana

3500 calorii = 0.5 kg

10500:3500=3

3500 x 3 = 1.5 kg

Daca consumi o dieta a carui numar de calorii sa fie, cu aproximatie, 1500, intr-o saptamana poti slabi 1-1.50 kg. Slabitul il percep ca pe un joc de numere, si iti recomand si tie sa faci la fel.

| Reve a răspuns:

Eu personal nu l-am incercat pentru slabit, dar youtuber-ul OnTheCheapTip (sper ca nu am scris numele gresit) l-a incercat. Din cate imi amintesc trebuie sa consumi 3 linguri de otet pe zi ( in apa sau in salate, cum doresti). Functioneaza destul de bine si rapid, deoarece iti stimulează digestia (asa ca ai grija unde mergi cand incerci otetul).