| autodidact a întrebat:

Otetul de mere este benefic in tratarea omicomicozei de la unghii? Daca este benefic, cum se foloseste acesta in tratarea afectiunii? Cat dureaza tratamentul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Nu ajuta.
Omicomicoza se trateaza greu. Mergi la dermatolog. Nu in farmacie, ca nu dau fara reteta ce ai nevoie.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Micoza unghiilorse trateaza eficient cu solutie apoasa de bicarbonat de sodiu.
In farmacii se gasesc si lacuri de unghi dedicate, unguenti etc.

| sierra1 a răspuns:

Lasă leacurile băbești, ia un medicament serios - e plin in farmacii de ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu