| Anonima1441 a întrebat:

Ovarele micropolichistice produc infertilitate?
Permanentă sau doar o perioada scurta de timp?
Daca sunt infertilă nu pot rămâne însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alta cu ipohondrie sau tot Ada477?

| Nirvanaaa a răspuns:

Ovarele micropolichistice pot fi una dintre cauzele infertilității, dar sunt șanse sa poți rămâne însărcinată. Adică dacă ai sindromul asta nu e ca și cum e 100% garantat ca ești infertilă. Sunt femei care nasc copii și cu ovare polichistice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc femei care au rămas însărcinate cu tot cu acest sindrom. În plus, s-au vindecat de el prin sarcină. Și cea mai interesantă chestie e că verișoara mea a rămas însărcinată în 2 luni cu tot cu ovare (atenție) polichistice. Nici ei nu îi venea să creadă. happy

Dar da, aceste afecțiuni pot da uneori bătăi de cap serioase când îți dorești un copil...și uneori se pun în calea acestui vis. sad