| DouaPuncteD a întrebat:

Pai nu stiu daca o sa intelegeti ce vreau sa va spunoh go on:

La fiecare ora de biologie sau nu neaparatoh go on, atunci cand se vorbeste despre vene, artere, etc, vreau sa va spun ca incepe sa ma doara venele de la mana dreapta.ingrozitor. Atunci cand cineva vorbeste despre zone mai sensibile "lovite" eu am acelasi sentiment. Nu stiuthinking Ce sa fac?sad. Macar dati. mi un sfatthinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Functioneaza autosugestia. Ia legatura cu un psiholog sau, daca nu este prea frecvent, obisnuieste-te.Pe masura ce te maturizezi simptomele pot sa dispara.

| Johnny2010 a răspuns:

Incearca si nu mai gandi pe propriul tau corp tot ceea ce ti se spune!

| TrendyHedgehog a răspuns:

Nashpa tu sigur n-ai probleme du-te la medic

| Wehrmacht a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel cand vorbeste de sange vene artere...la biologie cand ne vorbea...

| xl0llip0px a răspuns:

Este ceva normal sa simti asa ceva. daca se vorbeste despre asa ceva si iti imaginez acest lucru este normal sa ti se para ca simti ceva. dar de fapt nu se intimpla nimic.si la noi cand vorbea la ora de biologie despre.pai.da.zona dintre picioare. aveam o impresie.adica.intelegi.pur si simplu gandeste-te la altceva si nu iti imagina toate lucrurile astea pe tine.de exemplu gandeste-te la SpongeBob big grin... sper sa nu atragi atentie atat de mult la astfel de lucruri.nu trebuie sa simti pe tine aceste lucruri.nu duce spre bine straight face glumeam happy totul va fi bine. insa totusi nu atrage atentia chiar daca nu se va intimpla nimic.iti va provoca incomoditati daca lasi gandurile astea in cap

| alexcan a răspuns:

Sincer de efectul placebo poate ai auzit dar cu siguranta daca ii povestesti asta unui medic si te i-a in serios nu vei ajunge mai departe un psiholog problema e undeva mai sus de vena si artera, creierul asta complicat nu?

| Valiku a răspuns:

Cred ca e vorba doar despre subconstientul tau. Uite, in timp ce citeam ce ai scris tu, ma durea incheietura stangalaughing

| miss1elisa a răspuns:

Te inteleg, la mine la scoala profesorul a inceput sa vb despre oase, muschi, vene...mie imi venea sa vomit beleahhhhsad