| Ary93 a întrebat:

Parazitii intestinali pot avea ca simptom:durere de cap; slabiciune sau ameteala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Unii paraziți dau diaree, dureri de burtă, probleme digestive, urticarie, tulburări de dezvoltare. Alții pot da dureri de burtă, tuse, dureri de cap, greaţă, ameţeală, diaree, lipsa poftei de mâncare şi slăbire (teniile, limbricii).
Deci da, răspunsul este da.

| Ary93 explică (pentru sierra1):

Multumesc...am avut acum ceva timp oxiuri am luat tratament insa ma tot gandesc de la ce am presiune la cap:slabiciune

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poti avea acele simptome pe care le-ai scris tu aici.

| Victoria18 a răspuns:

Da. Cel mai bine e sa te duci la doctor sa faci o colonscopie si ecografie sa vada ce tip de paraziti ai. Plus ca poate nici nu ai, si ai alta afectiune.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Sa nu te superi, ei nu pot avea acele simptome, dar tu daca ai acei paraziti, poti avea simptomele descrise mai sus.Presiunea la cap poate apare in urma tratamentului sau este de natura psihica(te consumi pentru starea in care te afli)