| anonim_4396 a întrebat:

Parere antrenament?
Luni : Tractiuni la bara pentru biceps si antebrat (4 Serii a cate 10, 8,6,4 repetari la biceps si la fel la antebrat) Si exercitiul ala cu gantera, tii in mana gantera si cu antebratul pe genuchi si cu gantera faci miscare sus si in jos. Si 4-5 Serii de flotari a cate 25-30 repetari.
Marti: Pauză absolută
Miercuri : Abdomene clasice vreo 3-4 serii a cate 20-30+ repetari, depinde cate reusesc sa fac (pana la epuizare), și la abdomene la bara de tractiuni la fel, 45 minute de alergat si tractiuni la bara pentru spate + acel exercițiu pentru antebrat cu gantera
Joi: Pauză absolută
Vineri: Tractiuni la bara pentru biceps, antebrat, la fel serii si la fel repetari ( daca e necesar mai adaug o repetare două ), flotări 3-4 serii si la fel de repetări, daca e necesar mai adaug una sau două repetari, Tractiuni la bara pentru spate, alergare 45 minute.
Sambata - Duminica: Odihnă totală

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| FitMan a răspuns:

Piept, picioare, triceps, umeri? Deloc?

| anonim_4396 explică (pentru FitMan):

Piept si triceps = flotări
Picioare = alergare
Umeri = se lucreaza la tracțiuni la bara cu priza larga distanta de umeri 10, 15cmwinking și palmele invers

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca e destul de bine. Si totusi 45 min alergare parca e... incearca 30 la inceput.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Ok DoarBogdan, mersi. Sincer am innebunit nu stiu. i-am zis lu un prieten de pe facebook ca fac 10 tractiuni, 30 flotari, si el cica, nu credeam ca esti asa slab, baga flotări si tractiuni, astea zilnic. pentru 2-3 luni și dupa cica pot sa incep sa bag pauze. Tu ce părere ai?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

10 tractiuni e foarte bine, amicul tau glumea, crede-ma ca e foarte bine, mai baga excertiti cu gantere http://www.culturism.ro/......ulare.html

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai 30 din cate serii?

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Pai nu stiu eu fac de exemplu 30 de flotari pana la epuizare, astept 1 min fac iar pana la epuizare si tot asa. fac vreo 10 minute

| Idkidk a răspuns:

Eu zic că e bine!