| anonim_4396 a întrebat:

Pe cutia de la lentile de la oftalmologie scrie cumva si diametrul si raza de curbura? Intreb deoarece data viitoare vreau sa imi cumpar de pe un site (avizat de ministerul sanatatii si care mi-a fost recomandat normal) si acolo cand comand mi se cer aceste detalii.Maine primesc lentilele si vreau sa intreb dinainte asta.
Va rog ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nu inteleg nimic.
1. Lentile de contact sau pentru ochelari?
2. Cum le primesti deja, daca nu stii caracteristicile ca sa faci comanda?

| Andreeush a răspuns:

Trebuia să îi întrebi înainte să faci comanda.