| doiaruxxx a întrebat:

Pe prietena mea de cateva zile o dor sanii cand ii atinge sau merge si are niste dungi albe pe ele ce are

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ma gandesc ca e tinerica si acele dungi albe sunt vergeturi din cauza ca sanii se dezvolta mai repede decat poate pielea sa sa intinda, de acolo vergeturi, iar durerile apar tot din cauza ca se dezvolta si cresc sau din cauza ciclului menstrual.

| anamariarot a răspuns:

E înainte de menstruație? Iar dungile e posibil să fie niște vergeturi pe care le are de ceva vreme și odată cu trecerea timpului s-au albit.

| doiaruxxx explică:

Are 17 ani jumate si da e inainte menstruație care nu-i vine regulat