| Usefulaid a întrebat:

Pentru a depista orice fel de BTS ce analize imi trebuiesc? Daca fac doar testul papanicolau, se vede daca as avea altveva sau este ceva in neregula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sweetys a răspuns:

Din cate stiu testul se face pentru celulele canceroase de la nivelul aparatului reproducator si parca si la detectarea HPV. Bolile cu transmitere sexuala sunt deztul se multe, crad ca pentru ele se fac teste diferite. Nu stiu sigur daca asa e.