| AvalohAlyn a întrebat:

Pentru ce se mai folosea Prozac(fluoxetina) in afara de antidepresiv, știu că înainte de a se folosi că prozac avea și alte efecte și întrebuințări nu numai că antidepresiv dar nu s-a reușit a fi avut succes cu el decât că antidepresiv.De exemplu parcă scădea glicemia sau ceva de genul cine poate să îmi dea mai multe informații, ce întrebuințări mai avea prozacul înainte de a fi făcut celebru că antidepresiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Normal ca INCA taie pofta de mâncare, scade glicemia de vreme ce creste serotonina care induce sațietate, stare de bine si greață. Se foloseste pentru a preveni diabetul, pentru controlul obezitatii si ca stimulent, pentru cei ce dorm toată ziua.