| anonim_4396 a întrebat:

Pentru niste bataturi in talpa, destul de dureroase, cui ma adresez unui dermatolog sau unui chirurg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Prima dată medicului de familie. El îți va da trimiterea.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un dermatolog întâi de toate. Si ei se ocupa de intervenții de genul.

| alina2k18 a răspuns:

Dermatolog, + fac si ei mica chirurgie daca e e nevoie.

| Lucian4 a răspuns:

Dermatolog, daca e ceva mai serios te poate trimite la chirurg

| Blueberry8 a răspuns:

Prima data dermatolog. Dupa aia decide ce este de facut happy.

| Ana7807820 a răspuns:

Prima data Dermatolog pentru un diagnostic clar sau aproximativ, dupa un Chirurg daca problema e mai grava si Dermatologul nu te poate ajuta

| carbon21 a răspuns:

Pai dacă nu ai grile de picioarele tale, și porți tot felul de încălcări, nu e tot una sa dai 100 lei pe o pereche de adidas după 2-4 ore te dor picioarele și nu-i tot una 300-400, și pe astea nici nu-i simți.