| MariusNWM a întrebat:

Pentru o coroana dentara pentru un molar, ce sa aleg? Coroana dentara din zirconiu sau din ceramica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| InteractiV a răspuns:

Recomand ceramica, este mult mai ok.

| Mmn a răspuns:

Consulta cu medicul..iti explica exact. Ambele sunt materiale bune. Zirconiu se foloseste mult pentru aspect. Portelanul e un material bun, rezistent.