| maxim789 a întrebat:

Pentru un sportiv, ce alimente trebuie sa consume cel mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Bogate in proteine si carbohidrati complecsi.

| aXy99 a răspuns:

Cat mai diversificat posibil.

| AlexDarius3 a răspuns:

Apă, carne, proteine, fructe şi legume.

| AndrewR a răspuns:

Apa! Iti este foarte foame, bea un pahar cu apa si dupa mananca, pe stomacul gol, apa! O sa vezi rezultatele. Bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndrewR):

Sper ca zici la caterinca si ca nu esti serios cu apa ta... aici era vorba de alimente.

| Xdenis2004X a răspuns:

Fructe, in niciun caz alimente gen "chipsuri", apa si bineinteles sport in fiecare zi, daca esti gras, nu te mai numesti sportiv laughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xdenis2004X):

Serios? Fructe? DE CAND iti iei proteinele din fructe?

Sportivii consuma MULTE proteine, asta se poate traduce si in 4 fripturi pe zi.

Si exista si sportivi grasi, vezi cei de la strongman si powerlifting.

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu? Auzi, fructe laughing