| anonim_4396 a întrebat:

Pisica mea sta rau de doua zilesi nu mananca. Aseara a vomitat un vierme mare. Ce ar putea sa aiba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Are ascaridoza, ai grija este transmisibila si la om. Deparaziteaz-o urgent si faceti toti din familie examenul coproparazitologic, aveti toate sansele sa fiti infestati si voi.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca observi ca are voma sau diaree, pierdere de greutate sau a apetitului, inseamna ca nu se simte bine si trebuie sa-l duci la medicul veterinar caci are viermi intestinali.

| Rayyy a răspuns:

Paraziti intestinali, mai mult ca sigur!
Du-te cu ea la veterinar inainte sa fie prea tarziu! happy

| Johnny2010 a răspuns:

Paraziti intestinali, incearca sa iei legatura cu un medic veterinar.

| addme a răspuns:

Deparazitare intestinala de urgenta. mergi la medic ca sa ii dea pastilutele necesare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi, acum nu mai am pofta de mancare;(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca o mai vrei vie mergi cu ea la veterinar!(daca sti sigur ca a vomitat "vierme " si nu a dat afara doar niste gheme de par).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine ar fi sa o duci la veterinar.