| vladciubuc10 a întrebat:

Poate sa descifreze cineva ce scrie pe acest bilet de trimitere? Am mare nevoie de diagnostic straight face.

https://snag.gy/VMm3LZ.jpg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mergi cu el la o farmacie. Farmacistele stiu sa 'traduca' scrisul medicilor.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu-mi pot da seama.
Daca e un bilet de trimitere mergi la medicul specialist la care ai trimiterea si el o sa vada/stie ce scrie acolo, e posibil ca diagnosticul sa fie trecut in baza de date online, si sa-l vada acolo... Oricum specialistul nu are nevoie de diagnosticul dat de medicul de familie (ma gandesc ca un medic de familie a scris asta). Asa ca poti intreba specialistul ce diagnostic ai.

Multa sanatate.

| Trumpinator a răspuns:

Dumnezeule crying

| xCeline a răspuns:

Mergi la medicul de ti-a dat trimiterea si intreaba-l. Parca e scris in chineza nu inteleg nimic laughing