| anonim_4396 a întrebat:

Poate sa moara o pisica care a mancat un soarece care la randul ei a mancat pastile sa moara...

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Exprimarea ta este un pic mai dificil de înțeles.
Deci este vorba de un șoarece care a mâncat otravă de șoareci, și el a fost mâncat de o pisică. Va muri și pisica?
Nu știm sigur. Dar și dacă nu va muri, ea se va chinui. Un astfel de patruped trebuie dus de urgență la veterinar pentru a i se administra medicamentul necesar. Impreună cu pisica trebuie dus și prospectul/cutia de la otravă.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, depinde de otrava, de cantitatea otravii Dar se poate.