| AvalohAlyn a întrebat:

Poate sa ți se ridice tensiunea de la anxietate/emoții/frica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face chiar diabet de frica, stiu cazuri care de frica/suparare au facut diabet. Tensiunea ti se poate ridica de la ce ai mentionat. Frica si emotiile prea mari iti pot face rau, vezi ca sunt oameni care daca au fost speriati prea tare au facut infarct, faci un soc si te poti duce...Nu e de joaca cu emotiile, boala vine si sta multa vreme. De frica inainte de operatia de fiere am facut tensiune 200... Cei mai fricosi au oscilatii de tensiune, ajung la tensiune mare in scurt timp

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Da, evident, mai ales stresul și frica.

| A93 a răspuns:

Da. Am patit-o de multe ori.