| blairelovesmusic a întrebat:

Poate un copil cu multe traume să fie un adult normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cum definești normal?

| SilentRain a răspuns:

Cu multă terapie, da

| Lukasssz a răspuns:

Cu siguranta nu, am suferit multe traume cand eram mic si nu pot ca o sa imi revin.

| NonZarek a răspuns:

Poate, depinde doar de el, și se poate și fără terapie dar are nevoie de multa răbdare și speranța.

| CassiusAlexander a răspuns:

Nu, dar poate părea normal cel puțin în societate. Și eu dacă am nevoie mă pot preface foarte normal, chiar sociabil, dar în "cămăruța mea" lucrurile stau altfel.

| blairelovesmusic explică (pentru CassiusAlexander):

Te înțeleg, de când am avut prima traumă din copilaria mea am devenit introvertă si am mai putina incredere in oameni. Acum sunt intr-o vacanta la mare si de fiecare data cand sunt in apă ma simt complet diferita față de oamenii de acolo care țipă şi râd şi simt o anumita ură față de ei. Poate sunt psihopată.

| anonim24248 a răspuns:

Foarte greu poate sa fie un adult normal.

| Ultimulom1 a răspuns:

Nu,cu siguranță, nu, nici psihologii, nu are ce sa i mai facă