| Florin97uhn a întrebat:

Pot face sport de performanta (fotbal) daca am suflu sistoric?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| antonimilk a răspuns:

Nu știu, dar mie in locul tau mi-ar fi frică. Mergi acolo la niste teste de inimă și vezi ce spune doctorul.
Eu iubesc fotbalul, este viața mea, pasiune iubire tot dar decat sa mor pe teren as renunța dar din fericire sunt bine și nu am nimic.
Multi au murit și neavand nimic, fa mai multe teste fiindcă e viața ta.
Citește despre Ronaldo, și el avea ceva de genul dar s-a operat cu laser fiindcă il agrava.
E mult efort, mult dar sper sa poți, succes și bafta

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Numai cardiologul care te trateaza iti poate spune asta!
Oricum, se cheama "SUFLU SISTOLIC" nu sistoric!

Uite aici cateva informatii pentru tine:
http://www.totuldespremame.ro/copilul-tau/sanatate/suflu-sistolic-la-copii