| NonZarek a întrebat:

Pot folosi laptele de soia la gătit în loc de laptele de vaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu seamana nici pe departe unul cu altul.

| NonZarek explică (pentru darrio2007):

Știu ca nu seamănă, nu ma interesa sa semene ci sa iasă rețetă, ma gândeam ca poate se va întâmpla ceva reacții neplăcute dacă va fi pus în tigaie

| darrio2007 a răspuns (pentru NonZarek):

Nu seamana nici la gust. Asa ca nu o sa-ti iasa bun ce vrei tu sa faci.

| sierra1 a răspuns:

Poți dar totul are un preț...

| Frank51 a răspuns:

Poți folosi chiar și lapte sintetic, depinde de gusturile fiecăruia.

| Dismally a răspuns:

Probabil ca da, dar de ce ai vrea sa faci asta?

| Eireann a răspuns:

Da dar recomand mai degeaba laptele de ovaz fiindca are un gust mai neutru decat laptele de soia.

| DonEduardo a răspuns:

Da, insa sa stii ca sunt diferite.